Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Komora mroźnicza – jak kupić energooszczędną?

komora mroznicza

Chcesz wyposażyć swój lokal w jakościową komorę mroźniczą? Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto dowiedzieć się na ten temat więcej. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru. Przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci wybrać nie tylko dobry sprzęt, ale też taki, który jest stosunkowo tani w eksploatacji. 

Komory mroźnicze a chłodnie – jaka jest między nimi różnica?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale komory chłodnicze są czymś innym niż mroźnie. Podczas planowania zakupów należy o tym pamiętać. Dzięki temu nie zakupisz przypadkowo niepotrzebnego sprzętu i oszczędzisz sobie rozczarowania oraz nerwów.

Na czym dokładnie polega różnica? Chłodnie utrzymują magazynowane w nich produkty w niskiej temperaturze oscylującej w okolicach 0 stopni. Komory mroźnicze są zdecydowanie zimniejsze, a ich wnętrza mogą osiągnąć nawet -20 stopni Celsjusza. Z tego powodu zgromadzone w środku artykuły spożywcze i nie tylko, nie są wyłącznie chłodzone, ale po prostu zamarzają. 

Mroźnie charakteryzują się znacznie grubszymi ścianami niż te, które wykorzystywane są w komorach chłodzących. Pozwala to na zapewnienie większej izolacji termicznej, dzięki czemu utrzymanie bardzo niskiej temperatury na stałym poziomie w ich wnętrzu nie stanowi żadnego problemu, nawet jeżeli na zewnątrz jest bardzo ciepło. 

Energooszczędne komory mroźnicze – dowiedz się więcej 

W jaki sposób zadbać o to, by komory mroźnicze spełniały nie tylko swoją podstawową funkcję, ale równocześnie nie były bardzo kosztowne w eksploatacji? Podstawową kwestią jest dostosowanie ich konkretnie pod warunki panujące na danym obiekcie. 

Na pierwszym miejscu przeanalizuj to, jakiego rodzaju powierzchnie chcesz przeznaczyć na mroźnie. W przypadku małych lokali całkowicie wystarczalne będą komory mroźnicze modułowe, które łatwo wpasować w istniejące wnętrza i nie zajmują wiele miejsca. 

Jeżeli prowadzisz większą działalność i potrzebujesz dużo miejsca na magazynowanie i zamrażanie rzeczy, zainwestuj w mroźnie budowane z paneli przemysłowych. Można dostosować ich wymiary do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu będziesz wykorzystywał je wyłącznie w takim zakresie, jaki jest Ci niezbędny, co przyczyni się do oszczędności.

Duży wpływ na zużycie energii ma także wybór odpowiednich agregatów, sprężarek, a także automatyki i czujników. W tej kwestii warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, dzięki któremu będzie można dostosować powyższe akcesoria do konkretnych oczekiwań.

Gdzie zamówić najlepsze komory mroźnicze? 

Najlepszym sposobem na to, by ograniczyć koszty eksploatacyjne związane z działaniem mroźni, jest zdecydowanie się na jakościowy sprzęt od renomowanego producenta. To gwarancja tego, że otrzymasz szczelne i energooszczędne urządzenia, na których będziesz mógł polegać przez długie lata. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy MRPro. Zapewniają oni profesjonalne usługi montażowe i doradcze, a dostępne w ich ofercie komory mroźnicze bardzo pozytywnie wyróżniają się swoją klasą wykonania!