Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Którego producenta sztaplarek wybrać? Poznaj najważniejsze kryteria

sztaplarka do palet

Sztaplarki są niezastąpione w wielu magazynach, zwłaszcza wysokiego składowania. Te maszyny pozwalają na zautomatyzowanie procesu załadunku i rozładunku towarów na regałach, częściowo zastępując wózki widłowe czy żurawie samojezdne. Do ich najważniejszych zalet zaliczymy bezobsługowość, cichą pracę oraz niskie koszty eksploatacji. Warunkiem zadowolenia z inwestycji w sztaplery magazynowe jest zakup urządzeń dobrej klasy, najlepiej od sprawdzonego producenta. W naszym artykule podpowiadamy, czym warto się kierować przy wyborze producenta sztaplarek.

Renoma producenta

Najważniejszym kryterium wyboru producenta sztaplarek są opinie dotychczasowych klientów i renoma, jaką cieszy się dostawca elementów linii transportowych. Rozsądnie jest nawiązać współpracę z takim przedsiębiorstwem, które jest obecne na rynku od wielu lat, obsługuje liderów przemysłu i nie musi walczyć o klienta najniższą ceną, ponieważ broni się jakością i rzetelnością. Pamiętajmy, że sztaplarki są urządzeniami podlegającymi intensywnej eksploatacji, dlatego naprawdę nie ma sensu szukać tutaj najtańszych rozwiązań.

Możliwość wyprodukowania sztaplarki na indywidualne zamówienie

Sztaplarki magazynowe natychmiast podnoszą wydajność pracy zaplecza przedsiębiorstwa. Doskonale sprawdzają się zarówno w magazynach, jak i w sektorach produkcyjnych, usprawniając proces transportu wewnętrznego różnego rodzaju towarów. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest perfekcyjne dopasowanie sztaplarek do realnych potrzeb przedsiębiorcy – na przykład pod względem udźwigu czy zasięgu podnoszenia/opuszczania towarów.

Warto się więc upewnić, że dany producent sztaplarek jest w stanie przygotować urządzenia pod kątem indywidualnych oczekiwań klienta, zapewniając doradztwo techniczne oraz usługę projektową.

Kompleksowa realizacja inwestycji

Dobry producent sztaplarek zawsze zapewnia swoim klientom całościową obsługę na poszczególnych etapach realizacji zamówienia. Nie chodzi tutaj tylko o samo dostarczenie sztaplarki, ale również jej zamontowanie, uruchomienie oraz przeszkolenie z obsługi. Dzięki temu inwestor może czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że prawidłowo eksploatuje zakupione maszyny.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Zanim wybierzesz konkretnego producenta sztaplarek, to najpierw sprawdź, czy ten sam podmiot obejmuje urządzenie ochroną gwarancyjną i zapewnia usługi serwisowe. Jest to spora zaleta, ponieważ dzięki temu unikniesz problemów związanych z poszukiwaniem odpowiedniego serwisanta zarówno do bieżącej obsługi sztaplarki, jak i usuwania ewentualnych awarii.

Serwis producenta to same korzyści: krótszy czas reakcji na zgłoszenie, natychmiastowa dostępność części, doskonała znajomość urządzenia, a tym samym skrócenie okresu przestoju maszyny. Dlatego jest to tak ważne kryterium wyboru dostawcy sztaplarki.

PROMUS Katowice – polecany producent sztaplarek i nie tylko

Jeśli chcesz mieć pewność, że zamówione sztaplarki będą idealnie pasować do Twojego zaplecza magazynowego, a przy tym cenisz sobie wysoką jakość i bezproblemową eksploatację urządzeń, to zainteresuj się ofertą spółki PROMUS Katowice.

Spółka jest czołowym producentem elementów systemów transportu wewnętrznego, jak również całych linii transportowych. PROMUS Katowice dostarcza nie tylko sztaplarki, ale także przenośniki, windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe, przesuwnice, stoły obrotowe i obrotnice, stoły podnoszone, naczepy samozaładowcze czy stacje dokowania automatycznego.

Z pełną ofertą PROMUS Katowice możesz się zapoznać na stronie promuskatowice.pl. Podkreślmy, że polski producent słynie z bezkompromisowego podejścia do jakości, dokładności i terminowości realizacji, dzięki czemu pozyskuje coraz więcej zamówień również w innych krajach europejskich (m.in. w Czechach).

Zachęcamy również do lektury artykułu na stronie https://promuskatowice.pl/sztaplarki-producent-dlaczego-warto-zamowic-sztaplarke-bezposrednio-od-producenta/, z którego dowiesz się, dlaczego korzystnie jest zamówić sztaplarkę bezpośrednio od producenta.