Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Laserowa korekta wzroku – jakich wad można się pozbyć w ten sposób?

laserowa korekta wzroku

Dzięki rozwojowi medycyny można dziś leczyć wiele problemów z widzeniem. W niektórych przypadkach możliwe jest też przeprowadzenie operacji, która ma na celu korekcję wzroku. Dzięki zastosowaniu niezwykle precyzyjnego lasera można uwolnić się od konieczności noszenia okularów i szkieł kontaktowych. Sprawdź, czy przy pomocy tej metody możesz pozbyć się swojej wady wzroku?

Zabiegi laserowej korekcji wzroku zyskały w ostatnim czasie dużą popularność. Są uznawane za bardzo skuteczne i bezpieczne. Nie wiążą się z długą rehabilitacją, więc pozwalają szybko wrócić do codziennych czynności. Istnieje wiele wad, które może wyeliminować laserowa korekcja wzroku. Warszawa i inne duże miasta posiadają specjalistyczne kliniki zajmujące się przeprowadzaniem takich zabiegów. Czy Twoją wadę wzroku można leczyć w ten sposób?

Krótkowzroczność – czy laserowa korekcja wzroku może pomóc?

Osoby z krótkowzrocznością mają problem z widzeniem przedmiotów znajdujących się w pewnym oddaleniu. Ta wada powstaje na skutek skupiania promieni świetlnych przed siatkówką oka, zamiast na niej. Pacjenci cierpiący na krótkowzroczność, aby móc prawidłowo widzieć potrzebują soczewek kontaktowych lub okularów. W przypadku tej wady często niezbędne są bardzo grube szkła, które bywają mało estetyczne i niepraktyczne – ich cieńsze zamienniki bywają o wiele droższe.

Laserowa korekcja wzroku u osób z krótkowzrocznością jest bardzo skuteczna i często pozwala całkowicie wyeliminować wadę. Jest szczególnie polecana również w bardziej zaawansowanych przypadkach. Aby dowiedzieć się więcej, warto umówić się na wizytę w specjalistycznej klinice wykonującej takie zabiegi.

Laserowa korekcja wzroku – czy to się opłaca?

Czy dalekowzroczność można skorygować laserowo?

Przykładem wady, którą także można leczyć przy pomocy takiego zabiegu, jest dalekowzroczność. To schorzenie, podobnie do krótkowzroczności, polega na nieprawidłowym skupianiu promieni światła, jednak w tym przypadku dzieje się to za siatkówką. Na skutek tego defektu pacjent ma problem z dostrzeganiem detali przedmiotów znajdujących się tuż przed nim, przy jednoczesnym prawidłowym widzeniu obiektów oddalonych.

Do zniwelowania tej wady stosowanych jest kilka, różnych rodzajów zabiegu laserowej korekcji wzroku. Aby wybrać najlepszy, należy skontaktować się ze specjalistą.

Czy laserową korektę wzroku wykonuje się w przypadku starczowzroczności?

Wraz z wiekiem może dochodzić do zmian widzenia i pogorszenia wzroku. Zwykle dotyczy to problemów z wyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko. Do takich zmian może dochodzić zarówno u osób z dalekowzrocznością i krótkowzrocznością, jak i bez żadnej wady. Starczowzroczność może rozwijać się już po 40 roku życia. U pacjentów z tym problemem również możliwe jest przeprowadzenie zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Laserowa korekcja wzroku u osób z astygmatyzmem?

Ta wada powstaje na skutek zniekształcenia soczewki lub rogówki. Obraz widziany przez osobę z astygmatyzmem jest rozciągnięty w jednym kierunku i niewyraźny – zarówno w przypadku obiektów znajdujących się blisko, jak i tych w oddali. W takich przypadkach również można wykonać laserową korekcję wzroku. Kwalifikacja do takiego zabiegu odbywa się jednak na podstawie dokładnych badań diagnostycznych.