Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Moskitiery drzwiowe – jakie wybrać?

Moskitiery drzwiowe

Moskitiery – niewidoczna ochrona okna i drzwi

Okres letni to wzmożona aktywność owadów, wśród których najbardziej uciążliwe to komary, muchy, lecz również byśmy oraz osy. Pozostawiają one na skórze nie tylko bolesne ukąszenia, a ponadto są bardzo uciążliwe. Dlatego warto stosować rozwiązania, które umożliwiają skuteczną ochronę przed tymi właśnie owadami. Jednym z najprostszych, a jednocześnie najbardziej sprawdzonych rozwiązań zapewniających ochronę przed insektami co moskitiery. Jest to niemalże niewidoczne ochronna na okna, lecz także na drzwi. Tym samym moskitiery mają bardzo szerokie zastosowanie ochronne w każdym domu – wyjaśnia Krzysztof Czechowski – producent moskitier z Łodzi.

Moskitiery na drzwi balkonowe i tarasowe

Moskitiery są półtransparentną siatką, która posiada bardzo gęste oczka. Dzięki temu ogranicza się możliwość wtargnięcia do wnętrza domu zarówno komarów, much jak i innych owadów latających czy też pełzających. Dzięki temu moskitiery mogą skutecznie chronić wszystkich domowników przed ukąszeniami owadów. Zapewniają wysoki komfort nawet przy otwartych oknach oraz drzwiach. Ponadto siatki wykonane są najczęściej z trwałego włókna szklanego, który jest odporny na promieniowanie słoneczne lecz również na opady oraz wysoką temperaturę.

Magnetyczna moskitiera drzwiowa

Istnieje bardzo wiele rodzajów moskitier. Bardzo popularne są moskitiery ramowe, otwierane, rolowane, plisowane, przesuwne, lecz również w magnetyczny. To właśnie moskitiera magnetyczna jest bardzo komfortowa zwłaszcza w przypadku jej montażu w drzwiach. Dzięki zainstalowanym magnesom można z łatwością przechodzić przez otwór drzwiowy, a jednocześnie nie martwić się o to, że dojdzie do wpuszczenia do wnętrza owadów. Moskitiera magnetyczna natychmiast zamyka się, zapewniając w ten sposób wysokie bezpieczeństwo.

Moskitiery drzwiowe na zawiasach

Możliwe jest również umieszczenie moskitiery drzwiowej na zawiasach. Jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, które bardzo skutecznie chroni przed owadami. Jest to idealne rozwiązanie także ze względu na to, że moskitiery drzwiowe na zawiasach można dopasować do wymiaru swoich drzwi. Są one wykonywane z profili PVC lub też z lekkiego aluminium. Montaż jest bez inwazyjny oraz bardzo prosty, aby nie doszło do uszkodzenia stolarki drzwiowej, a jednocześnie aby zamontowana moskitiera była sztywna i nie doszło do jej uszkodzenia.

Moskitiery rolowane

Zarówno moskitiery rolowane jak i otwierane to rozwiązanie, które może służyć przez cały rok. Tym samym jest to idealna inwestycja dla osób, które pragną skutecznie chronić wnętrze swojego domu przed insektami. Moskitiery otwierane umożliwiają swobodne otwieranie zamontowanej osłony, dzięki czemu doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku okien, lecz również zamontowany na drzwiach balkonowych lub tarasowych. Moskitiery rolowane posiadają uchwyt do otwierania, a także magnesy dzięki którym moskitiera dokładnie się zamyka. Ponadto aby jeszcze bardziej zwiększyć zakres ochrony przed wtargnięciem do wnętrza insektów moskitiery posiadają specjalną uszczelkę szczotkową.

Moskitiery przesuwne

W przypadku bardzo dużych przeszklonych wnęk, lecz również tarasów oraz balkonów czy też ogrodów zimowych sprawdzają się moskitiery przesuwne. Ich działanie opiera się na prowadnicach zamontowanych w górnej oraz dolnej części. Moskitiery przesuwne rozsuwają się na 1 lub na dwa skrzydła, co zazwyczaj uzależnione jest od ich wymiarów. Jest to idealne rozwiązanie także w przypadku osób, które cenią sobie najwyższy poziom wygody, a także elegancki wygląd moskitiery. Istnieje także możliwość indywidualnego dobrania wymiarów moskitiery przesuwne, aby pasowała ona idealnie do drzwi tarasowych lub też do drzwi znajdujących się w ogrodzie zimowym. Moskitiery to zatem niezbędny element wyposażenia w każdym domu oraz mieszkaniu, zwłaszcza w okresie letnim oraz wiosennym, kiedy mamy do czynienia z najwyższą aktywnością owadów. Komary czy też muchy mogą być niezwykle uciążliwe, a także powodować bolesne ukąszenia. Tym samym bardzo zainwestować w dobrej jakości moskitiery okienne i drzwiowe.