Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

mezoterapia igłowa

Mezoterapia mikroigłowa nazywana też jako zabieg mikronakłuwania skóry opiera się na wejściu do skóry treści czynnych za pomocą automatycznego nakłuwania skóry delikatnymi igłami. Wprowadzane treści czynne dochodzą do systemu limfatycznego oraz krwionośnego, w dalszym czasie wpływają na komórki na głębokości skóry właściwej, jak i naskórka.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa (https://estetico.pl/mezoterapia-mikroiglowa) jest jednym spośród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, jakiemu poddaje się tysiące pacjentów. Na czym polega jej tajnik? Zabieg polega na stosowaniu pod skórę treści czynnych takich jak: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, witaminy, glikole oraz biopierwiastki za pomocą strzykawki oraz igły. Zabieg wykorzystywany jest na poprawę napięcia skóry w zakresie twarzy, szyi, dekoltu oraz pozostałych części ciała i w celu korekty cellulitu. Mezoterapia igłowa doprowadza do rewitalizacji skóry oraz jej natychmiastowego leczenia, co powoduje, iż stara skóra wymieniana jest nową. Środki wykorzystywane w mezoterapii igłowej są wybierane poszczególnie pod kątem danego kłopotu.

Działanie oraz przebieg kuracji

Do zrobienia mezoterapii mikroigłowej stosuje się narzędzie ze sterylnymi, pojedynczymi igiełkami, jakich długość można także regulować. Pozwoli to na wprowadzenie środka kosmetycznego na dobrą głębokość, z pominięciem zewnętrznej granicy naskórka – poprzez parę tysięcy mikrokanalików, powstałych podczas zabiegu. Także, po robieniu mezoterapii mikroigłowej, w zakresie zabiegowym pojawiają się wielokrotnie niewielkie mikrourazy. Oraz jest to działanie jak najbardziej korzystne, ponieważ skóra jest wówczas też pobudzona do intensywnych mechanizmów regeneracyjnych. Co więcej, zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny.

Mezoterapia mikroigłowa – rezultaty

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do szybkiej regeneracji przez wywołanie stanu zapalnego tkanki. Skóra po mezoterapii mikroigłowej jest zaczerwieniona i spuchnięta, jednak bez obaw – to normalna reakcja, jaka nie wiąże się z bólem ani dyskomfortem oraz ustępuje zupełnie po upływie 1-3 dni. Rezultaty mezoterapii mikroigłowej nie są widoczne od razu. Pierwsze zmiany pojawiają się zwykle po 4 zabiegach, powtarzanych w odstępach od 2 do 4 tygodni. Zrobienie serii zabiegów daje natomiast pewną poprawą skóry, zarówno funkcjonalną, jak również strukturalną. Zwykle zaleca się robienie 4-6 serii mezoterapii. Właśnie taka ilość zabiegów da najlepsze rezultaty.

Czy zabieg jest mezoterapii igłowej jest bolesny?

To, czy zabieg będzie bolał, zależy od głębokości funkcjonowania i osobistych odczuć połączonych z przeżywaniem bólu. Każdy człowiek jest odmienny. Obszar funkcjonowania igieł to od 0,25mm do 2,5mm głębokości. Nierzadko jest tak, iż do 1,5mm nie czuje się żadnego bólu, natomiast tylko niewielkie dotknięcia. Wrażliwym osobom zaleca się zainwestowanie w określony, przeciwbólowy krem z lidokainą, jaki niweluje niekorzystne efekty oraz zabieg przestaje być dokuczliwy. Nie da się więc jednoznacznie określić, czy zabieg ów jest bolesny lub nie. Jest to sprawa osobista, więc nie możemy zaczynać od 2,5mm głębokości, jedynie jeżeli już – powoli to zwiększać.

Czym smarować twarz po mezoterapii?

Skóra twarzy po zabiegu mezoterapii jest poprzez parę dni podrażniona oraz zaczerwieniona, może też wystąpić obrzęk i poczucie świądu. W końcu wierzchnia powłoka naskórka podlega złuszczeniu. Wszelkie owe symptomy są normalne oraz nie należy się nimi denerwować. Mikronakłucia powodują stan zapalny skóry, by pobudzić ją do zwiększonej regeneracji. Okres trwania działania przebudowy i odnowy skóry to parę tygodni. Kolejnym plusem mechanizmu jest fakt, że dzięki krótkiemu okresowi gojenia się naskórka każdy krok odnowy występuje w normalnych warunkach, więc przy nieuszkodzonej barierze naskórka chroniącej przed wpływem niekorzystnych elementów zewnętrznych. Ze względu na omówione wysoce mechanizmy, mezoterapię mikroigłową wielokrotnie zwiemy niechirurgiczną metodą liftingu skóry – indukującą tworzenie się kolagenu. Mezoterapia mikroigłowa jest dobrym urządzeniem w prewencji przeciwstarzeniowej, w redukowaniu zmarszczek, przebarwień, biorewitalizacji skóry, redukcji cellulitu, zmniejszaniu blizn oraz rozstępów i zapobieganiu wypadaniu włosów oraz stymulacji ich wzrostu.