Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Pióro Waterman dla dziecka – 3 polecane modele

waterman

Wiesz, jak ważnym momentem w życiu dziecka jest nauka pisania? To właśnie w tym momencie twoje dziecko nie tylko nabywa nowej umiejętności, ale również kształtuje swój charakter pisma na całe życie. Właśnie dlatego tak ważne, aby odpowiednio przeprowadzić dziecko przez ten proces. Odpowiednie przyrządy piśmiennicze oraz regularna i dokładna nauka wraz z ćwiczeniami sprawią, że twoja pociecha będzie miała w dorosłym życiu bardzo kształtne i estetyczne pismo. Jednym ze sposobów, aby tak było jest wyposażenie w pióro Waterman dla dziecka. Poniżej odnajdziesz 3 najlepsze modele piór dla najmłodszych!

Dlaczego warto wybrać pióro zamiast długopisu?

Nauka pisania bywa dla niektórych dzieci niezwykle trudna, ponieważ ich dłoń nie jest przyzwyczajona do tego typu czynności. Przez to ręka może się męczyć, a także boleć od nowego rodzaju chwytu. Wpływ na odczuwanie bólu bardzo często ma narzędzie, którym dzieci uczą się pisać. Odpowiednie wyprofilowanie przyrządu sugeruje dziecku, jak ma je trzymać, dzięki czemu zmniejsza się problem bólu i dyskomfortu. To właśnie pióra wieczne dla dzieci posiadają wspomniane wyprofilowanie. Są one specjalnie tworzone i przystosowane do długich godzin pisania. Wspomniane już wyprofilowanie sprawia, że dłoń dziecka przyzwyczaja się do poprawnego chwytu narzędzia piśmienniczego, przez co w późniejszym czasie będzie również poprawnie trzymać długopisy, ołówki czy kredki. Oczywiście poprawny chwyt poskutkuje również większą estetyką zapisu.

Pióro Waterman dla dziecka – jakie wybrać?

Pierwsze, a jednocześnie najbardziej podstawowe pióro pochodzi z linii Graduate. Jest to seria piór dedykowana przede wszystkim dzieciom oraz osobom uczącym się pisać piórem. To, co przede wszystkim je wyróżnia to cena oraz wygląd. Pióra te są bardzo lekkie, co sprawia, że dłonie dziecka nie przemęczają się. Dodatkowym atutem jest niska cena piór Graduate. Dzieci początkowo nie wiedzą, jak obchodzić się z piórem, dlatego nie warto inwestować w drogie modele, które mogłaby ulec zniszczeniu. Wraz z czasem, gdy dziecko nauczy się w pełni poprawnie pisać piórem, można zaopatrzyć się w modele z wyższej półki.

Przykładami właśnie takich piór są modele Embleme oraz Hemisphere. Są to serie piór przeznaczone dla dzieci oraz osób, które rozpoczęły już swoją przygodę z pisaniem piórem. Sprawdzą się one również dla nieco starszych dzieci ze względu na ich estetykę obudowy. Elegancki oraz klasyczny wygląd sprawiają, że pióra te idealnie nadają się jako prezent na specjalną okazję. To co również je wyróżnia to świetne wyprofilowanie obudowy oraz wysoka jakość wykonania i materiałów użytych do produkcji piór.