Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Praktyczne wyposażenie szkolnej szatni i sali lekcyjnej 

meble szkolne

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku szkolnego, a wraz z nim zadawane przez wielu dyrektorów szkół i nauczycieli pytanie o najbardziej przydatne meble w szkole. I nie mamy tu wcale na myśli biurek i krzeseł, bez których nie może się obyć żadna sala lekcyjna, prawidłowo przygotowana na przyjęcie w swoich progach kolejnego pokolenia uczniów. Oprócz biurek, w każdej szkole powinny znaleźć się bowiem także inne, nie mniej przydatne i praktyczne meble, które ułatwią utrzymanie porządku w szkolnych szatniach i salach lekcyjnych.

Meble szkolne – funkcjonalne szafki do szatni szkolnej

Szkoła powinna być miejscem przyjaznym i otwartym na potrzeby wszystkich uczęszczających do niej osób. Powinna zagwarantować każdemu uczniowi miejsce, w którym będzie mógł bezpiecznie pozostawić odzież wierzchnią i przedmioty osobiste. Nauczyciele powinni mieć natomiast gdzie przechowywać przybory dydaktyczne i pomoce naukowe, które nie mogą być składowane w nieładzie w sali lekcyjnej, w której na co dzień obywają się lekcje. Brak porządku w klasie lekcyjnej przeszkadza bowiem w koncentracji i skupieniu oraz może wywierać negatywny wpływ na uczniów.

W szkolnej szatni nie może zabraknąć praktycznych mebli przeznaczonych dla uczniów. Szafki szkolne, bo to o nich mowa, mają za zadanie zapewnić wszystkim uczniom miejsce niezbędne do przechowania ich okryć wierzchnich, obuwia na zmianę oraz innych przedmiotów osobistych, których nie mogą zabrać ze sobą na lekcje. Nowoczesne szafki szkolne do szatni są wykonane z trwałego metalu w różnych kolorach oraz zamykane na zamek, co gwarantuje bezpieczeństwo ich zawartości. Ich minimalistyczny, nowoczesny design świetnie wpisuje się w estetykę współczesnych placówek oświatowych. Są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować ich wysokość do wzrostu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

meble szkolne

Praktyczne szafki szkolne do sali lekcyjnej

Oprócz szatni, szafki szkolne świetnie odnajdą się także w sali lekcyjnej. Klasa to bowiem miejsce, w którym nie tylko odbywają się lekcje i spotkania młodzieży z nauczycielami, ale także na co dzień przechowywane są duże ilości przyborów dydaktycznych i pomocy naukowych. Większość szkół, wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, udostępnia im miejsce, w którym mogą pozostawić część książek i pomocy naukowych – dzięki temu nie muszą za każdym razem nosić ich z domu do szkoły i z powrotem. Także nauczyciele chętnie pozostawiają w sali lekcyjnej pomoce naukowe, wykorzystywane do prowadzenia zajęć.

Aby każda sala lekcyjna zachowała wystrój sprzyjający skupieniu i koncentracji, niezbędna jest właściwa organizacja jej zasobów. Specjalnie w tym celu stworzone zostały szafki szkolne, w których można bezpiecznie przechować wszystkie ruchome zasoby sali lekcyjnej. Szafki szkolne mogą być zamykane lub mieć postać otwartych regałów, na których można w estetyczny sposób wyeksponować pomoce naukowe, nadając sali bardziej tematycznego wystroju. W zamykanych szafkach uczniowie mogą natomiast przechowywać swoje książki, zeszyty oraz przybory, których nie zabierają do domu. To doskonałe rozwiązanie, które zdecydowanie sprzyja utrzymaniu w szkole ładu i porządku.