Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Prysznice łazienkowe walk-in o nowoczesnym i minimalistycznym designie

kabina prostokatna

Prysznice łazienkowe walk-in cieszą się obecnie dużą popularnością. Rozwiązanie to bardzo chętnie wykorzystywane jest przez projektantów wnętrz podczas tworzenia projektów aranżacji łazienki. Prysznic walk-in posiada wiele atutów, warto więc rozważyć jego montaż, rezygnując z tradycyjnego prysznica z brodzikiem i kabiną. Czym dokładnie cechuje się tego typu wyposażenie łazienki oraz jakie są jego zalety?

Minimalistyczny prysznic walk-in z odpływem linowym

Prysznic walk-in doskonale odnajdzie się w pomieszczeniu utrzymanym w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Oczywiście bez problemu możemy go także zamontować we wnętrzu zaaranżowanym w stylu skandynawskim, glamour, loftowym czy industrialnym. Prysznic walk-in cechuje się otwartą kabiną, dzięki czemu możemy do niej wchodzić bez otwierania bądź odsuwania ruchomych drzwi. Szyba prysznica walk-in jest duża, trwała i solidnie osadzona. Jej głównym zadaniem jest oddzielanie części kąpielowej od reszty łazienki. Stały montaż szyby sprawia, że nie jest możliwe jej uchylanie lub przesuwanie. Ściana prysznica walk-in może być prostą, zwyczajną taflą szkła bądź może posiadać minimalistyczną ramę czy dekoracyjne kratki – np. w kolorze czarnym.

Prysznice łazienkowe walk in najczęściej nie posiadają brodzika. Zamiast niego w prysznicu umieszczony jest odpływ linowy. Tak zaprojektowane wyposażenie sprawia, że we wnętrzu panuje przestronność oraz lekkość.

Jakie mogą być wymiary ścianki w prysznicu walk-in?

Wyposażenie łazienek w formie prysznica walk-in jest obecnie najmodniejszym trendem aranżacyjnym. Cechuje go minimalistyczny design połączony z niezwykłą funkcjonalnością. Praktyczność wyposażenia tego typu sprawia, że idealnie sprawdza się ono w łazienkach, z których korzystają osoby starsze, niepełnosprawne bądź dzieci.

Ścianę prysznicową walk-in w łatwy sposób możemy dopasować do każdego metrażu łazienki. Tafla szkła dostępna jest w wielu wymiarach – np. 70 × 80 cm, 80 × 80 cm, 90 × 90 cm, 90 × 170 cm, 100 × 150 cm, 100 × 170 cm czy 120 × 200 cm. Oczywiście wielu producentów wyposażenia łazienkowego oferuje nam także niestandardowe rozwiązania. Bez problemu możliwe jest dopasowanie wielkości szyby do wymagań pomieszczenia.

Oprócz wysokiego komfortu użytkowania prysznica walk-in, cechuje go również bardzo łatwy dostęp do części natryskowej. Baterie łazienkowe do prysznica tego typu nie różnią się od tradycyjnej armatury. Warto jest wybrać model o minimalistycznej konstrukcji, dzięki czemu całość będzie się prezentować spójnie i harmonijnie.