Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Sucha zabudowa z płytami o czterech spłaszczonych krawędziach

plyty

Do aranżowania i wykańczania różnych typów pomieszczeń mieszkalnych okazuje się bardzo przydatne rozwiązanie oparte o suchą zabudowę wnętrz. Dodatkowe korzyści ze stosowania w praktyce płyt gipsowo-kartonowych przynosi wykorzystanie do prac nowego rozwiązania marki Rigips.

Jeśli chcemy tchnąć nowego ducha w stare pomieszczenia, to remontujemy je i aranżujemy, często wykorzystując do tego płyty gips-karton. Doskonale znane od lat dzięki możliwościom jakie stwarzały do zagospodarowania strychu, obecnie stosowane są do różnorodnego wykończenia pomieszczeń w dowolnej przestrzeni. Możliwości stwarzane przez system suchej zabudowy pozwala wykorzystać je praktycznie w niemal każdym pomieszczeniu w budynku mieszkalnym oraz budynku biurowym. Często używa się ich do zabudowy ścianek działowych, zamontowania podwieszanych sufitów. Płyty gipsowo-kartonowe służą jako okładzina ścienna i sufitowa w pomieszczeniach o niewielkiej wilgotności. To powszechne ich zastosowanie wynika z kilku przyczyn.

Ogromne znaczenie ma skład chemiczny płyt w systemie suchej zabudowy. Gips jest przecież bardzo rozpowszechnionym, naturalnym minerałem pospolitym w środowisku, które nas otacza. Zastosowanie gipsu we wnętrzu poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach, bo w tych wilgotnych skutecznie pochłania on nadmiar wilgoci, a w tych suchych sprawnie oddaje wilgoć. Stworzone z niego płyty gips-karton, lekkie i cienkie, wyróżniają optymalne właściwości ognioodporne oraz akustyczne.

Wielu wykonawców zaczynających swoją przygodę z pracami remontowymi zastanawia się, czy usługi świadczone w systemie suchej zabudowy z płytami gips-karton są rzeczą prostą i szybką? Tak, szczególnie kiedy w trakcie renowacji wnętrza stosuje się produkty innowacyjne, o przyjaznej aplikacji. Dlatego stosowane w płytach Rigips 4PRO™ cztery spłaszczone krawędzie stanowią gwarancję idealnej gładkości.

Płyty w systemach suchej zabudowy są lekkie, co ułatwia ich transport, a podczas montażu i używania nie obciążają nadmiernie stropu. Stosuje się je we wnętrzach ze względu na łatwy montaż i szybko uzyskany efekt. Jednak marka Rigips dodatkowo skróciła czasu wykonania suchej zabudowy, zapewniając finalnie wysokiej jakości efekt końcowy.

W systemie Rigips 4PRO otrzymamy gotowe spoiny w zdecydowanie krótszym czasie niż ma to miejsce w czasie stosowania innych płyt gipsowo-kartonowe. Dlaczego tak się dzieje? Tajemnica szybkiego tempa spoinowania tkwi w wyprofilowanych krawędziach Rigips 4PRO, a dzięki temu potrzebnej znacznie cieńszej niż w tradycyjnych płytach warstwy masy szpachlowej. W taki sposób unika się wystąpienia zgrubień w miejscach połączeń krawędzi poprzecznych płyty.

Pracując z płytami gipsowo-kartonowymi Rigips 4PRO otrzymujemy wykończenie spoin, które powstaje podczas jednoczesnego szpachlowania wzdłużnych oraz poprzecznych spoin. Głębokość krawędzi spłaszczonej w innowacyjnych płytach Rigips 4PRO wynosi zaledwie 1 mm. Dzięki temu możemy płytko zatopić taśmę zbrojącą w masie szpachlowej, na powierzchni spoiny, czyli w miejscach największych naprężeń. Unikalne krawędzie płyty Rigips 4PRO umożliwiają optymalne zbrojenie połączeń taśmą oraz uzyskanie w ten sposób świetnej wytrzymałości.