Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Wycieraczki obiektowe – czym są i jakie warto wybrać?

wycieraczka systemowa

Wycieraczki obiektowe to bardzo istotny element każdego budynku. W dodatku nie tylko pozwalają one zadbać o czystość wewnątrz, ale i korzystnie wpływają na wizerunek firmy. Zalet ich stosowania jest jednak znacznie więcej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym są wycieraczki obiektowe oraz dlaczego warto je używać!

Wycieraczki obiektowe – co to?

Wbrew pozorom z wycieraczkami obiektowymi mamy do czynienia częściej niż myślimy. Spotyka się je bowiem w wielu obiektach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach, galeriach handlowych i wielu innych miejscach. I choć ich pierwotnym zadaniem jest to, by zachować podłogę w jak najlepszym stanie – nie tylko pomagają nie zachować w pomieszczeniach czystość, ale podnoszą walory wizualne obiektu. Dzięki nim budynki wyglądają bardziej reprezentacyjnie, co przekłada się także na pozytywny odbiór wśród osób, które odwiedzają dany budynek. Jak się również okazuje, obecność takich detali jak wycieraczki obiektowe sprawia, że ludzie chętniej do nich wracają.

Co ciekawe stosowanie tego typu wycieraczek w budynkach nie jest żadną nowością. Pierwsze wycieraczki wykorzystywano już około 25 000 lat temu. Wykonane z kory drzewnej, chroniły wejście budowli przed nanoszonym do wewnątrz brudem już w czasach paleolitu. W porównaniu do nich współczesne wycieraczki obiektowe potrafią jednak zatrzymać znacznie więcej brudu – nawet do 80%. Tym samym więc w bardzo dużym stopniu zapobiegają roznoszeniu się brudu po obiektach.

Czym wyróżniają się wycieraczki obiektowe?

Wycieraczki obiektowe składają się z modułów czyszczących, których część znajduje się wewnątrz budynku, a część na zewnątrz. Dostępne w rozmaitych kształtach, rozmiarach i postaciach, są skonstruowane w taki sposób, by udało się je umieścić pod drzwiami każdego typu – w tym także przesuwnymi, czy obrotowymi. Obecność wycieraczki skutecznie wyeliminuje zanieczyszczenia takie jak żwir, błoto, śnieg i piasek, dzięki czemu podłogi wewnątrz obiektu będą czystsze.

W tym miejscu należy także wspomnieć, ze wycieraczki mogą się od siebie różnić różnymi wkładami. W zależności od potrzeb budynku zakłada się w nich bowiem wkłady:

  • Filcowe;
  • Gumowe;
  • Szczotkowe.

Ponadto ograniczą one roznoszenie zanieczyszczeń, które mogą powodować powstawanie zarysowań lub matowienie podłogi. Przede wszystkim jednak takie wycieraczki skutecznie zapobiegają też poślizgnięciami i innymi wypadkami, do których mogłoby dojść przy wejściu do obiektu. W dodatku są one łatwe w czyszczeniu i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji – wystarczy odkurzyć je odkurzaczem lub umyć wodą z dodatkiem detergentu.

Gdzie stosuje się wycieraczki obiektowe?

Ze względu na funkcje, jakie pełnią, wycieraczki obiektowe stały się nieodłącznym elementem wyposażenia obiektów użytku publicznego. Dlatego też na co dzień używa się je w miejscach takich jak:

  • Centra handlowe;
  • Sklepy i butiki;
  • Hotele;
  • Biura;
  • Szpitale;
  • Restauracje;
  • Banki;
  • Szkoły u uczelnie;
  • Siłownie;
  • Baseny;
  • Siedziby firm.

Coraz częściej można je spotkać również w obiektach mieszkalnych, np. na klatkach bloków i nowoczesnych osiedli. Jak więc widać, wycieraczki obiektowe można spotkać niemalże na każdym kroku.

Jak wybrać wycieraczkę obiektową?

Wybór odpowiedniej wycieraczki nie zawsze może być łatwy. Dlatego też kupując ten produkt, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Ważne są m.in. wymiary wycieraczki, która powinna być dopasowana do danej powierzchni. Dlatego też wybierając ten produkt, warto korzystać z usług firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Dobry producent wycieraczek obiektowych marka Techem powinien nie tylko mieć w swoim asortymencie szeroki wybór wycieraczek, ale i usługi związane z doradztwem, czy montażem. Oczywiście wycieraczki powinny również posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty, które są gwarancją ich dobrego wykonania, trwałości oraz bezpiecznego użytkowania. Z tego powodu również warto stawiać na sprawdzonych producentów. Atrakcyjnie niska cena nie zawsze bowiem może iść w parze z jakością produktu.