Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Wyniki globalnych badań naukowych – pandemia przyspieszyła popyt i zastosowanie technologii dla bezpieczeństwa publicznego

Raport firmy Motorola Solutions, sporządzony przez dra Chrisa Brauera z Goldsmiths University of London, identyfikuje nowy trend na rzecz bezpieczeństwa jako siłę napędową bezpieczeństwa publicznego i innowacji.

Motorola Solutions, we współpracy z wiodącym niezależnym akademickim zespołem badawczym, kierowanym przez dra Chrisa Brauera z Goldsmiths University of London, przeprowadziła szeroko zakrojone, globalne badania, które pokazują, jak zmieniają się oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony, napędzając jednocześnie innowacje związane z bezpieczeństwem publicznym.

Raport Konsensus na rzecz zmiany (Consensus for Change) zawierał wyniki ankiet przeprowadzonych wśród 12 000 obywateli oraz wywiady z 50 agencjami bezpieczeństwa publicznego, organizacjami komercyjnymi i ekspertami branżowymi na 10 rynkach geograficznych (Australia, Niemcy, Włochy, Malezja, kraje nordyckie, Singapur, Hiszpania, Tajwan, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone). Przeanalizowano, w jaki sposób globalna pandemia COVID-19 zwiększyła świadomość wykorzystania technologii w celu poprawy bezpieczeństwa publicznego przy jednoczesnym przyspieszeniu innowacji i wdrażaniu technologii dla służb ratowniczych i przedsiębiorstw na całym świecie.

Pandemia podsyciła potrzebę korzystania z technologii na różne sposoby w celu sprostania nowym wyzwaniom w szybko zmieniającym się środowisku – powiedział Mahesh Saptharishi, Starszy Wiceprezes i CTO (Chief Technical Officer) w firmie Motorola Solutions. Zaobserwowaliśmy również przyspieszoną akceptację i modernizację technologii przy znacznie skróconych terminach wdrożenia. Badanie to przedstawia niezwykłe sposoby, jakimi organizacje bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstwa cały czas dostosowują się do zmieniających się regulacji i potrzeb.

Z badania wynika, że przytłaczająca większość, tj. 88% obywateli na całym świecie, chce zmian w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego, wynikających ze stosowania zaawansowanych technologii. Inne ważne wyniki badań wskazują, że:

  • 71% twierdzi, że zaawansowane technologie, takie jak kamery wideo, analiza danych, bezpieczeństwo cybernetyczne i chmura, są potrzebne, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata
  • 70% twierdzi, że służby ratunkowe powinny być w stanie przewidzieć zagrożenie,
    a zaawansowane technologie mogą w tym pomagać
  • 75% twierdzi, że są skłonni zaufać organizacjom, które przechowują ich informacje, pod warunkiem, że wykorzystują je w odpowiedni sposób.

Badanie wskazuje na trzy główne trendy, które pokazują punkt zwrotny w sposobie myślenia obywateli i organizacji o technologii i bezpieczeństwie.

Pandemia na nowo zdefiniowała oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa

Dr Brauer powiedział, że przeprowadzenie badania na tle globalnej pandemii pozwoliło na uzyskanie jedynego w swoim rodzaju wglądu w oczekiwania i postawy społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa.

„Obywatele na całym świecie oswajają się z tym, co to znaczy żyć z COVID-19 i jak to wpływa na ich bezpieczeństwo” – powiedział dr Brauer. „Nasze wspólne doświadczenia związane z pandemią uświadomiły nam, że technologia może odegrać znacznie większą rolę w zapewnieniu nam bezpieczeństwa i zwiększyły nasze zrozumienie, dlaczego organizacje bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstwa potrzebują jej, aby reagować na nowe zagrożenia”.

Pandemia przyspieszyła innowacje technologiczne

Konsensus na rzecz zmiany podkreśla, w jaki sposób pandemia wywołała gwałtownie postępujące innowacje w agencjach bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstwach, zwłaszcza w obszarach wykorzystywania  chmury, zabezpieczeń wideo i interoperacyjności między różnymi organizacjami i systemami, jednocześnie potwierdzając potrzebę niezawodnej i odpornej łączności o znaczeniu krytycznym dla misji.

Technologia musi być wykorzystywana w sposób sprawiedliwy, przejrzysty i sprzyjający integracji społecznej.

Raport Konsensus na rzecz zmiany podkreśla również potrzebę przejrzystości i zaufania w celu zwiększenia społecznego poparcia dla wdrażania technologii. Obywatele chcą, aby korzyści płynące z technologii były łatwo zrozumiałe i aby były one wykorzystywane w sposób przejrzysty, sprawiedliwy oraz sprzyjający integracji społecznej.

W badaniu stwierdzono również, że konieczne jest zwiększenie społecznej świadomości na temat znaczenia nowych technologii takich jak sztuczna inteligencja.

„Ponieważ technologia nadal szybko się zmienia, niezwykle ważne jest, żeby organizacje dbały o to, by budowanie i rozumienie ich postępów było ukierunkowane na człowieka” – powiedział Saptharishi. „Na przykład, sztuczna inteligencja powinna być projektowana w taki sposób, aby szanować ludzki proces podejmowania decyzji oraz uwzględniać wkład i potrzeby społeczeństwa, pozwalając równocześnie użytkownikom na podejmowanie bardziej świadomych decyzji czy też reagowanie na złożone zagrożenia. Projektując zaawansowane technologie tak, aby były pomocne, zapewniamy, że podejmowanie decyzji pozostaje w wyłącznej gestii ludzi”.

Raport Konsensus na rzecz zmiany jest niezbędnym źródłem dla agencji bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw, które chcą zrozumieć i zastosować lekcje z pandemii. Pandemia uwypukliła potrzebę innego spojrzenia i reagowania – od oceny ryzyka i lepszego przewidywania obszarów zakłóceń operacyjnych, po ocenę i integrację właściwych technologii w celu wsparcia ciągłości działania firmy. Wzmocniła również potrzebę lepszej komunikacji, współpracy ze społecznościami i zainteresowanymi stronami w celu zapewnienia wsparcia dla szerszego stosowania zaawansowanych technologii.

Ponieważ społeczności na całym świecie nadal zmagają się z dalekosiężnymi zagrożeniami dla naszego bezpieczeństwa, niniejsze spostrzeżenia podkreślają kroki, które mogą podjąć już dziś, aby zapewnić większe bezpieczeństwo w przyszłości.

Streszczenie lub pełny raport można przeczytać na: www.motorolasolutions.com/consensusforchange.

 O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności ruchomej, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą najbardziej zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa zachowują produktywność i bezpieczeństwo. W firmie Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w bezpieczeństwie publicznym i ochronie. Więcej można się dowiedzieć na stronie www.motorolasolutions.com.

Powiązane artykuły

Znamy finalistów ogólnopolskiego konkursu IT dla uczniów szkół średnich Motorola Science Cup

teoriabiznesu.pl

Motorola Solutions przekazuje radiostacje Grupie Podhalańskiej GOPR

teoriabiznesu.pl

Kiedy pasja równa się praca- ruszył nabór uczestników drugiej edycji Akademii Motorola Solutions

teoriabiznesu.pl