Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet Reklama

2. edycja programu #nowystart. Darmowe kursy online od home.pl

szkolenie home

Już w połowie października rozpocznie się druga edycja bezpłatnego kursu edukacyjnego #nowystart organizowanego przez home.pl. Program pomoże uczestnikom nabyć nowe praktyczne umiejętności zawodowe. Doświadczeni specjaliści z home.pl nauczą ich podstaw grafiki komputerowej, content marketingu lub zarządzania projektami, a dział HR zadba o rozwój kompetencji miękkich. Kurs to odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku pracy w postpandemicznej rzeczywistości.

Trzy kierunki darmowych kursów online

Specjaliści home.pl opracowali trzy kierunki darmowych kursów online w ramach programu #nowystart. Są to:

  • Podstawy grafiki komputerowej
  • Podstawy content marketingu
  • Zwinne zarządzanie projektami

Każdy z kierunków zostanie uzupełniony programem szkoleń związanych z efektywnym poszukiwaniem pracy i rozwojem kompetencji miękkich. Pozytywny wynik egzaminu kończącego kurs i wysoka frekwencja będą podstawą do wydania certyfikatu i wsparcia w ewentualnym poszukiwaniu zatrudnienia.

Dla kogo jest #nowystart?

Program #nowystart jest skierowany do osób, które chcą zmienić swoją zawodową ścieżkę lub dopiero planują swoją przyszłość. Skorzystają z niego osoby, chcące zdobyć nowe umiejętności i przygotować się do kontaktu z rekruterami. Program skierowany jest do osób pełnoletnich.

  1. edycja odpowiedzią na postpandemiczny rynek pracy

Sektor IT oraz branża marketingowa i kreatywna wciąż się wzmacniają. Potrzebni są nowi wykwalifikowani pracownicy. Liczba ogłoszeń na portalu pracuj.pl wzrosła w stosunku do II półrocza 2020 o 45%, a najczęściej poszukiwane przez pracodawców specjalizacje to sprzedaż i IT.

Program #nowystart ma pomóc osobom zainteresowanym pracą w IT i marketingu na łatwiejszy start w branży. W postpandemicznej rzeczywistości wiele osób na rynku pracy zostało zmuszonych do przebranżowienia się. Chcemy, aby dzięki darmowym kursom zdobycie fachowej wiedzy i oswojenie zmian było łatwiejsze – mówi Joanna Wacławczyk, dyrektor działu HR w home.pl.

Jak się zapisać?

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej https://akademia.home.pl/nowy-start. Rekrutacja trwa od 29 września do 12 października br. Kurs rozpoczyna się już w 1. połowie października, a kończy w grudniu 2021 r.

Wszystkie kursy rozpoczynają się od poziomu podstawowego i będą miały formę webinarów.

Kto będzie uczył?

Kursy poprowadzą praktycy i eksperci pracujący na co dzień w home.pl oraz mający doświadczenie dydaktyczne zdobyte podczas webinarów i zajęć realizowanych w ramach innych programów edukacyjnych home.pl (homeStarter, Bilet do Rozwoju).

Ile to kosztuje?

Nic, program jest zupełnie darmowy. Nie wiąże się z koniecznością podpisywania żadnych umów ani kupnem produktów lub usług.

Szczegóły: https://akademia.home.pl/nowy-start/

Powiązane artykuły

O domenach internetowych wiedzą wszystko – wywiad z przedstawicielem home.pl

teoriabiznesu.pl

home.pl zadba o bezpieczeństwo strony internetowej

teoriabiznesu.pl

home.pl i CDA rozpoczynają współpracę

teoriabiznesu.pl