Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w Pile w ramach programu “Bądź gotowy na KSeF”

Już 14 marca Biuro Rachunkowe Mariola Skórzyńska – Ostatek, Biuro Aleksandra Małofiej Księgowość – Podatki, Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski oraz Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych OSCBR zapraszają na darmowe szkolenie dla przedsiębiorców w ramach programu „Bądź Gotowy na KSeF”. Projekt ten, realizowany przez OSCBR został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów i ma na celu edukację i przygotowanie zarówno przedsiębiorców, jak i księgowych na cyfrową rewolucję, jaką niesie za sobą Krajowy System e-Faktur i która już wkrótce zmieni obowiązki większości przedsiębiorców.

 KSeF pierwotnie miał wejść w życie 01.07.2024 r, ale na początku roku Ministerstwo Finansów zdecydowało się na dodatkowy audyt systemu i odroczyło termin, zastrzegając jednocześnie, że Krajowy System e-Faktur jest drugim po ustawie budżetowej, najważniejszym projektem do realizacji w Ministerstwie Finansów. Należy więc spodziewać się rychłego wdrożenia KSeF – obowiązki z nim związane dotkną bezpośrednio większość przedsiębiorców i to właśnie oni – nie ich księgowi – odpowiedzą za ich ewentualne niedopełnienie.

Program „Bądź gotowy na KSeF” realizowany jest przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) i został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. Do tej pory w ramach programu OSCBR przeszkoliło ponad 400C biur rachunkowych podczas kilkunastu szkoleń w całym kraju. Teraz sieć chce skupić się na przedsiębiorcach, których obowiązek będzie dotyczył bezpośrednio.

„Bądź gotowy na KSeF” to kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do przedsiębiorców i biur rachunkowych. W projekcie przewidziano szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję – obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się 14 marca 2024 r. w godzinach 12:00 – 15:00 w Pile w siedzibie Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski przy ul. Kołobrzeskiej 15. Szkolenie poprowadzi autorka programu, Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolską Siecią Certyfikowanych Biur Rachunkowych – Anita Gołębiewska.

 Link do zapisów na szkolenie: https://forms.officDe.com/e/mwekWtQkDb 

Co to jest KSeF?

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur, to system informatyczny umożliwiający wystawianie i odbieranie faktur z centralnego systemu zarządzanego przez Ministerstwo Finansów. Każda faktura w systemie KSeF otrzyma unikalny numer identyfikacyjny, umożliwiając ujednolicenie i cyfrowe udostępnienie transakcji. Dodatkowo organy podatkowe będą miały możliwość weryfikacji transakcji i danych zawartych w e-fakturach.

E-faktury będą jednolitą strukturą wymaganą przez Ministerstwo Finansów. Faktury nieposiadające określonej struktury, niezintegrowane z Ministerstwem Finansów, nie zostaną uznane za e-faktury.

Gdzie znaleźć wsparcie i więcej informacji?

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania e-faktur oraz zmian wynikających z wprowadzenia KSeF, a także opis programu szkoleniowego „Bądź Gotowy na KSeF” dla biur rachunkowych dostępne są na stronie: https://lp.oscbr.pl/ksef. Dodatkowo udział w szkoleniach pozwoli lepiej przygotować się na nadchodzące zmiany.

***

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) to największa sieć w Polsce, zrzeszająca biura rachunkowe, świadczące usługi najwyższej jakości. Jej celem jest wspieranie Partnerów w prowadzeniu ich biznesu poprzez dostarczanie inteligentnej technologii i usług księgowych, wspierających obsługę Klientów. Sieć prowadzi także działania edukacyjne, dzieląc się stale poszerzaną wiedzą na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, e-faktur oraz rozwoju osobistego. OSCBR zrzesza już blisko 3000 biur w całym kraju, w tym ponad 1200 jest certyfikowanych, a kolejne pozostają w procesie certyfikacji, stale wspierane przez sieć.

W 2021 r. OSCBR zainicjowało program Ogólnopolskich Cyfrowych Rewolucji Księgowych, a w 2023 r. otrzymało niezależną nagrodę w plebiscycie „Marka Godna Zaufania” w kategorii Wirtualna Księgowość. Aktualnie OSCBR prowadzi program przygotowujący biura rachunkowe i ich klientów do wdrożenia obowiązku e-faktur pt. „Bądź gotowy na KSeF” pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów.