Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze Reklama

Do kiedy należy złożyć PIT za 2019 r.

Twój e-PIT

Ministerstwo Finansów informuje o zmianach w terminie składania zeznań podatkowych PIT i PIT-28 za rok 2019.

Do kiedy należy złożyć PIT?

Zeznanie podatkowe PIT dla rozliczenia za rok 2019 należy złożyć do 30 kwietnia 2020 roku. Zmianie ulega termin od kiedy można składać w/w rozliczenie. Wszyscy podatnicy mogą to zrobić od 15 lutego 2020 roku. Co to oznacza dla osób, którzy swoje zeznanie roczne złożą wcześniej?

Ministerstwo Finansów wyjaśnia że: „Deklaracje przesłane przed tym terminem będą uznane za złożone od 15 lutego. Oznacza to, że nawet jeśli złożysz swój PIT wcześniej, to termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego.”.

W praktyce, każda osoba, która złoży zeznanie przed 15 lutym, zwrot podatku otrzyma do 45 dni ( dla zeznań podatkowych złożonych elektronicznie i 3 miesięcy dla zeznań podatkowych składanych w formie papierowej ) liczonych od 15 lutego.

PIT-28 za rok 2019, należy złożyć do 2 marca 2020 roku.

Twój e-PIT

Usługa Twój e-PIT, umożliwia podgląd i przesłanie zeznania podatkowego przygotowanego przez urząd. Dotyczy to zeznań podatkowych. PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

 

Powiązane artykuły

Twój e-PIT przyczyną rekordu w ilości złożonych PIT-ów przez Internet

teoriabiznesu.pl

Co to jest Twój e-PIT

teoriabiznesu.pl