Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Alior Bank ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS

logowanie alior bank

Alior Bank zwraca uwagę na fałszywe wiadomości SMS, które przychodzą na skrzynkę odbiorczą klientów. Maja one na celu wyłudzić dane.

Fałszywe SMSy kradną dane

Oszuści wysyłający fałszywe wiadomości SMS na skrzynki odbiorcze klientów Alior Banku maja na celu wyłudzić dane logowania do usług bankowych. Treść wiadomości najczęściej informuje o dokonaniu drobnej opłaty za zakupiony towar w internecie, lub fakturę. Użytkownik który przejdzie na stronę poprzez przesłany link, może liczyć się z próbą przejęcia konta, a po wpisaniu jednorazowego kodu SMS z utratą środków. Najczęściej oszustom chodzi o dodanie ich do listy osób zaufanych, dzięki czemu późniejsze przelewy odbywać się będą bez potwierdzenia operacji za pomocą kodu SMS lub aplikacji mobilnej.

Zachowaj ostrożność

Alior Bank przypomina, że nie wysyła za pomocą wiadomości SMS odnośników do stron logowania na kont. Przed każdą operacją, należy dokładnie czytać wiadomość i zachować szczególna ostrożność, w szczególności jeśli zawiera ona odnośnik do jakiejś strony. Dodatkową czujność powinny wzbudzić wiadomości, wskazujące na natychmiastowe i szybkie dzianie odbiorcy. Przed podaniem loginu i hasła, należy upewnić się, że adres strony do logowania jest właściwy.

źródło: https://www.aliorbank.pl/

Powiązane artykuły

Wyniki 6. edycji Instytucji Roku- sprawdź najlepszy bank w Polsce

teoriabiznesu.pl

„Alerty BIK” za darmo przez 3 miesiące.

teoriabiznesu.pl

Otrzymałeś e-mail od Przelewy24 ? To może być próba oszustwa

teoriabiznesu.pl