Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Reklama

Energia SA ostrzega przed oszustami

Grupa Energia informuje o nieznanych sprawcach, którzy podszywają się pod spółkę Energia SA wysyłając fałszywe maile z wezwaniem do zapłaty.  W załączniku wiadomości znajduje się niebezpieczna zawartość.

Podszywają się pod Energia SA

Informacja o „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii” to wiadomość, która może ukazać się na skrzynkach mailowych klientów dostawcy energii. Adresu admin@maxiorrr.com służący do rozsyłania fałszywych wezwań informuje o niewielkich kwotach jakie pozostają do uregulowania. Otwarcie załącznika bądź linka znajdującego się w zawiadomieniu może spowodować infekcję komputera, a w ostateczności wyłudzić lub zniszczyć dane.

Wątpliwe wiadomości e-mail

Osoby będące klientami Grupy Energia nigdy nie powinny otwierać podejrzanych załączników oraz wątpliwych wiadomości mail.

W związku z tym, że Energia SA wysyła wezwania do zapłaty, klienci muszą bardzo dokładnie sprawdzić nadawcę wiadomości oraz jej treść.

Aktualne wiadomości Grupy Energia dostępne są na Twitterze i Facebooku.

Ostrzeżenia dotyczące otwierania wątpliwych wiadomości e-mail i podejrzanych załączników dotyczą także użytkowników kont bankowych. Są oni szczególnie narażeni na atak oszustów podszywających się pod instytucje bankowe.

źródło: https://grupa.energa.pl/

Powiązane artykuły

ING Bank – przerwa techniczna i ostrzeżenie przed oszustami podającymi się za Urząd Patentowy RP

teoriabiznesu.pl

ZUS ostrzega przed oszustami – Uważaj na podejrzane maile

teoriabiznesu.pl

Bank BNP Paribas ostrzega przed oszustami

teoriabiznesu.pl