Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Firma

eRewolucje Księgowe w Tczewie

Cyfrowa transformacja to konieczny krok w rozwoju biur rachunkowych, szczególnie lokalnych. Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR), prowadzi ogólnopolski program eRewolucji Księgowych. Dzięki temu przedsiębiorcy z Trzewa mogą już korzystać z nowoczesnych rozwiązań księgowych – to bardzo ważne ze względu na oszczędności, jakie generują w prowadzeniu działalności gospodarczej. Proces ten dodatkowo przyśpiesza inflacja oraz idący za nią kryzys, które zmuszają firmy do poszukiwania nowych rozwiązań.

Elementem eRewolucji Księgowych w Tczewie są m.in. indywidualne szkolenia dla księgowych oraz wsparcie w przeniesieniu księgowości na wirtualny system. Celem akcji jest promocja i wsparcie lokalnych biur rachunkowych w przejściu przez cyfrową transformację, tak aby lokalni przedsiębiorcy uzyskali pełną pomoc w tym procesie. Program jest odpowiedzią na transformację tradycyjnej „papierowej” księgowości w zdalną obsługę klientów oraz zmiany w polskim prawie, które mają istotny wpływ na całą branżę.

To realne wsparcie w nadchodzącym trendzie nowego modelu obsługi księgowej i tym samym nastawienie na realizację analizy biznesowej, a nie tylko liczenia podatków. Korzyścią dla biur biorących udział w eRewolucjach Księgowych jest bezpłatny system do księgowości oraz wdrożenie do cyfrowej obsługi księgowej klientów. Chcemy pomagać podnosić jakość usług biur rachunkowych i pokazać im jak usprawniać biznes. W dodatku celem jest wsparcie lokalnych biur rachunkowych oraz pokazanie im możliwości i zalet, jakie niesie certyfikacja. Dzięki rozwojowi staną się one nowocześniejsze i podążą za trendami  – mówi Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzający Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR). System jest połączony z KSeF (Krajowy System e-Faktur), pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze nie tylko biur rachunkowych, ale również ich klientów – dodaje.

Nowoczesnym narzędziem używanym w eRewolucjach Księgowych, którego celem jest wspieranie przedsiębiorców, jest mOrganizer Finansów. Dzięki niemu księgowość przenoszona jest na profesjonalny poziom, który zapewnia oczekiwana technologia wspierająca biura rachunkowe w podążaniu za aktualnymi potrzebami klientów oczekujących narzędzi na bieżąco dostarczających danych dotyczących ich biznesu. Stały dostęp pozwala szybko reagować na zmieniające się otoczenie gospodarcze. Przedsiębiorcy posiadający wiedzę mogą podejmować lepsze decyzje i być bardziej konkurencyjni.

Przed niektórymi zmianami nie da się uchronić i trzeba iść do przodu. Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Po wprowadzeniu KSeF-u, konieczne będzie odejście od tradycyjnego modelu pracy księgowych i zastosowanie nowoczesnych narzędzi. W naszym biurze nadal mamy klientów, którzy wystawiają faktury ręcznie, za pomocą druczków. I to właśnie będzie największa rewolucja – przekonać ich do zmiany. My już teraz nad tym pracujemy. Często wchodzi w grę brak komputera lub nieumiejętność posługiwania się nim. Ale dla nas to kolejna szansa – możliwość pomocy naszym klientom – uzupełnia Mirosława Łukasiak z Biura Rachunkowego JANINA z Tczewa.

Klientowi, który przychodzi do nas mamy wiele do zaoferowania. Możemy poprowadzić go od początku: otworzyć działalność oraz rachunek, zgłosić do ZUSu, potem prowadzić mu księgowość bez jego fizycznej obecności w biurze. Klienci, którzy do nas trafiają i widzą te możliwości, są pod ogromnym wrażeniem. Do tego mOrganizer Finansów dostarcza na bieżąco zaawansowanych informacji o biznesie, m.in. poprzez kontrolę dostępnych środków oraz zobowiązań – dodaje Ewelina Baran z Biura Rachunkowego JANINA z Tczewa.

Program jest kontynuacją inicjatywy, która objęła kilka dużych miast, m.in. Katowice, Rzeszów, Opole i Kraków.

eRewolucjom Księgowym towarzyszy akcja charytatywna, której kolejnym beneficjentem zostało w lipcu Puławskie Hospicjum. Przedstawiciele jednego z oddziałów sieci, dzięki przejściu przez program, podjęli decyzję o przekazaniu segregatorów używanych dotychczas do przechowywania tradycyjnej drukowanej dokumentacji.

 **

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) to największa sieć biur rachunkowych w Polsce, której celem jest wspieranie Klientów w prowadzeniu biznesu poprzez dostarczanie inteligentnej technologii i najwyższej jakości usług księgowych. Sieć prowadzi działania edukacyjne dzieląc się stale poszerzaną wiedzą na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, e-faktur oraz rozwoju osobistego. OSCBR zrzesza już ponad 2500 biur w całym kraju, w tym ponad 1000 jest już certyfikowanych. W 2021 roku sieć zainicjowała program ogólnopolskich eRewolucji Księgowych. Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) powstała we współpracy z mBankiem.

Więcej informacji o OSCBR można znaleźć na stronie https://www.oscbr.pl/