Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Reklama

mBank informuje o nowościach

mbank

mBank wprowadza kilka nowości. Klienci Banku będą mogli miedzy innymi porozmawiać ze swoim doradcą  na spotkaniu wideo, bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo klienci mBanku skorzystają:

  • z płatności BLIKIEM aż 10 razy dziennie (teraz 5 razy). Zwiększamy domyślny limit ilościowy na te transakcje. Nadal, w serwisie transakcyjnym możesz ustawić własny limit,
  • z możliwości sprawdzenia czy odbiorca przelewu jest płatnikiem VAT (tzw. biała lista). Zrobisz to w serwisie transakcyjnym, zanim zlecisz przelew.

mBank zastrzega:

  • Od 29 października 2021 r. będziemy mogli wypowiedzieć umowę rachunku, jeśli zwiększy się ryzyko jego obsługi. Zrobimy to, gdy Twoja działalność będzie niezgodna z przepisami prawa lub narazi nas na utratę reputacji.
  • Od 31 października 2021 r., gdy otrzymasz lub zlecisz przelew do jednego z krajów trzecich wysokiego ryzyka (ich listę określa Komisja Europejska, np. Iran, Syria):
  • będziemy mogli wstrzymać realizację przelewu (maksymalnie do 5 dni roboczych),
  • skontaktujemy się wtedy z Tobą, aby uzyskać dodatkowe informacje lub dokumenty do tej płatności.
  • Jeśli nadal będziemy mieli wątpliwości co do źródła pochodzenia środków, odrzucimy przelew. Musimy tak działać, ponieważ zmieniła się ustawa (o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu), która nałożyła na nas nowe obowiązki.

Dodatkowo od 1 stycznia 2022 r.:

dla rachunków i lokat zmiana wskaźnika LIBOR nie będzie wpływać na wysokość ich oprocentowania. Od tego dnia wskaźnik nie będzie już publikowany,

dla kredytów opartych o wskaźnik LIBOR, WIBOR, EURIBOR mBank dodaje nowe zasady postępowania.

Więcej informacji na stronie Banku

Powiązane artykuły

Kompakt Finanse – Od 15 kwietnia Orange Finanse z nową nazwą

teoriabiznesu.pl

Przerwa techniczna w mBanku – nie będą działać niektóre usługi.

teoriabiznesu.pl

mBank / Santander / PKO BP – Sesje przelewów wychodzących i przychodzących

teoriabiznesu.pl