Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS, posiadająca główne centra w Poznaniu i Warszawie, świętuje 15-lecie istnienia.

Biuro SOFTSWISS

W tym roku kluczowy gracz z zakresu IT w Polsce, międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS, obchodzi swoje 15-lecie. Ten światowy deweloper oprogramowania działa w branży iGaming jako wiodący dostawca rozwiązań technologicznych. Na polskim rynku firma znana jest ze swoich dużych centrów rozwoju, które aktywnie rozwijają się w Poznaniu i Warszawie.

Historia marki rozpoczęła się w 2009 roku – wówczas SOFTSWISS powstał na bazie małej firmy outsourcingowej. W 2012 roku korporacja wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w branży iGaming, a to za sprawą innowacyjnego produktu flagowego: Casino Platform. Projekt każdego miesiąca obsługuje ponad 6 mln użytkowników i 250 marek. W 2013 roku, dzięki Crypto Solution, firma stała się pierwszą na świecie, która stworzyła unikalne i bezpieczne rozwiązanie kryptowalutowe dla rozrywki online.

Od momentu założenia firmy SOFTSWISS stara się stale podnosić poprzeczkę w branży IT oraz iGamingowej, za co każdego roku otrzymuje branżowe nagrody. Tylko w 2023 r. uzyskała ich łącznie 15. Były to między innymi: EGR, International Gaming Awards oraz iGaming IDOL: Platform Provider of the Year, Customer Service Support of the Year, Best Aggregator, Best Affiliate Marketing Solution, Brand IDOL i inne. Już w 2024 r. firmie udało się już otrzymać kilka renomowanych nagród – certyfikat Great Place to Work® in Poland oraz nagrodę Crypto Company of the Year.

SOFTSWISS jest również znany ze swojej aktywnej działalności charytatywnej. W ciągu ostatnich dwóch lat kwota, którą firma przeznaczyła na pomoc w usuwaniu skutków różnych globalnych kryzysów, przekroczyła 2,7 mln euro.

„Na drodze do nieustannego zaangażowania w sukces klienta, nasza siła nie opiera się na tytułach, lecz wiedzy i talencie naszych pracowników, która jest siłą napędową wszystkich naszych osiągnięć. Z satysfakcją obserwujemy rozwój firmy, która obecnie zrzesza ponad 2000 profesjonalistów w pięciu biurach na całym świecie. Świętując nasze 15-lecie w 2024 roku, z niecierpliwością czekamy na możliwość podzielenia się ekscytującymi niespodziankami z naszym zespołem, klientami i partnerami na przestrzeni całego roku, aby móc uhonorować ten kamień milowy” – mówi Ivan Montik, założyciel SOFTSWISS.

Geografia zespołu SOFTSWISS, który pracuje zdalnie na całym świecie, obejmuje nie tylko Europę, ale także Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Indonezję, Portugalię i dziesiątki innych krajów. W Polsce znajdują się dwa duże biura SOFTSWISS, w których nad innowacyjnymi produktami dla klientów na całym świecie pracuje ponad 600 specjalistów. Firma zawsze podkreślała znaczenie lokalnego rynku dla rozwoju centrów rozwojowych i zatrudniania pracowników.

 O FIRMIE

SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, która w 2024 roku świętuje 15-lecie. Centra rozwoju (5 biur) działają w Polsce, na Malcie i w Gruzji. Liczba pracowników zatrudnionych w centrach rozwoju i zdalnie na całym świecie wynosi ponad 2000 osób. SOFTSWISS jako pierwsza na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w rozrywce online.

W 2024 r. firma otrzymała certyfikat Great Place to Work® in Poland oraz nagrodę Crypto Company of the Year. W 2023 r. zespół SOFTSWISS otrzymał 11 różnych nagród iGamingowych, w tym chociażby tytuł Platform Provider of the Year oraz Customer Service Support of the Year.