Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Revolut Junior – Oszczędzanie ma swój cel

premium karta Revolut do opłaty online

Nowa funkcja w Revolut Junior. Dzięki niej, dzieci od najmłodszych lat, uczą się odkładania pieniędzy i zarządzania nimi.

Aplikacja Revolut Junior

Revolut Junior to nowa aplikacja, a także konto i karta przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Po raz pierwszy udostępniona została w marcu 2020 roku. Jako pierwsi skorzystali z niej rodzice mieszkający w Wielkiej Brytanii. W maju dostęp uzyskali również mieszkańcy Europy, a już w sierpniu USA. Do tej pory konta utworzono dla ponad 200 tysięcy dzieci, w tym około 20 tysięcy z Polski. W naszym kraju Revolut Junior dostępny jest w planie bezpłatnym, Premium oraz Metal. Dwa ostatnie dają możliwość korzystania z nowych, wciąż rozbudowywanych opcji.

Cele w aplikacji Revolut Junior

Niedawno Revolut Junior został wzbogacony o nową funkcję. Jej nazwa to Cele (Goals). Zdaniem twórców ma ona pomóc dzieciom w prowadzeniu oszczędności. W przyjemny i przystępny sposób uczą się one odkładać pierwsze pieniądze. By zacząć oszczędzanie, w pierwszej kolejności należy dodać cel. Mogą to zrobić rodzice, by na bieżąco śledzić postępy dziecka, lub ono samo. W następnej kolejności ustalona zostaje kwota docelowa, co jednak nie jest konieczne. Zasilanie ustalonego celu odbywać się może przy pomocy wpłat rodziców. Innym rozwiązaniem jest samodzielne zasilanie go przez dziecko, np. dzięki środkom pochodzącym z kieszonkowych lub pieniądzom otrzymanym za zrealizowane zadania.

Kieszonkowe, Zadania i Cele

Aplikacja Revolut Junior opiera się na trzech podstawowych funkcjach. Są to Kieszonkowe, Zadania i Cele. Chętnie wykorzystywaną opcją są Zadania (Tasks). Dzięki nim dzieci uczą się systematyczności. Za wykonanie określonych czynności, ustalonych przez rodziców, otrzymują drobne wynagrodzenia. W Polsce największą popularnością cieszyły się: sprzątanie sypialni, codzienne czytanie oraz wyrzucanie śmieci. Podobne zadania okazały się najchętniej wybieranymi także w innych krajach Europy.
Nowo dodana funkcja nie jest jednak ostatnią. Revolut zapowiada kolejne opcje dla użytkowników. Wśród nich znajdziemy między innymi nagrody czy porady finansowe dla dzieci. Ma to na celu zwiększenie świadomości posługiwania się pieniądzem, wśród najmłodszych.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie dzieci bezpłatne z PZU Pomoc

teoriabiznesu.pl

Własne konto w 3 krokach bez wizyty w banku? Sprawdź sam!

teoriabiznesu.pl

STX Next i CoderDojo zapraszają na warsztaty programowania dla dzieci

teoriabiznesu.pl