Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

W mBank wakacje od kredytów nawet na pół roku, bez dodatkowych kosztów

mbank

W związku z dramatyczną sytuacją w jakiej znaleźli się zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne spłacające zobowiązania kredytowe, instytucje bankowe postanowiły ulżyć swoim klientom wprowadzając tak zwane wakacje od kredytów.

Od dzisiaj, tj od 16 marca 2020 klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy posiadający kredyty w mBank, mają możliwość odłożyć spłatę raty kapitałowej, aż do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, z zaliczamy do nich kredyty gotówkowe, hipoteczne i firmowe.

Kapitał nie, odsetki tak

Odroczenie płatności nawet na pół roku, nie oznacza, że klienci nie będą musieli nic płacić. Ulga ta dotyczy części kapitałowej raty, natomiast odsetki nadal będą naliczane.

mBank informuje:

„W przypadku kredytu gotówkowego na 12 tys. zł zaciągniętego na 50 miesięcy w pierwszej racie 197 zł to część kapitałowa a 95 zł odsetkowa i tylko tę drugą zapłacisz. W 30 racie 247 zł to część kapitałowa a 44.5 zł odsetkowa. Oznacza to ogromną ulgę w spłacie kredytu.”

 

Za odłożenie spłaty rat nie jest pobierana dodatkowa prowizja.

Mija pół roku i co dalej?

Po zakończonych „wakacjach od kredytu”, raty zostaną równomiernie powiększone o kapitał, którego przez te 6 miesięcy nie były spłacane.

mBank tłumaczy:

„Czyli jeśli pozostało Ci 20 rat to część kredytu, której nie spłacałeś zostanie rozłożona na 20 równych części i dodana do normalnej raty.”

Co ważne, decyzja o zawieszeniu spłaty kapitału jest podejmowana automatycznie, zaraz po złożeniu wniosku w panelu transakcyjnym.

Więcej informacji kliencie znajdą na stronie https://mbank.pl

Powiązane artykuły

Czym są stopy procentowe i z czym wiąże się ich podniesienie?

teoriabiznesu.pl

„Alerty BIK” za darmo przez 3 miesiące.

teoriabiznesu.pl

mBank z nocną przerwą techniczną w ten weekend

teoriabiznesu.pl