Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi Firma

Rankflow – Agencja SEO o pracy zdalnej

praca zdalna

O tym jak wygląda praca zdalna w firmach, zapytaliśmy przedstawiciela agencji SEO – Rankflow.

Firma Rankflow zajmuje się optymalizacją stron www i tworzeniem treści według ciągle aktualizowanych wytycznych najpopularniejszej wyszukiwarki (Google). Swoim klientom oferuje pełną opiekę nad ich stronami, regularną aktualizację treści oraz analizę działań konkurencji, która w wyścigu o najwyższe pozycje jest kluczowa.

Jakie narzędzia cieszą się największą popularnością jeżeli chodzi o:

planowanie zadań dla całego zespołu: Trello, ClickUp, Hubstaff
wideokonferencji: Skype, Slack, Loom
tworzenie wspólnych projektów przez kilka osób: Google Drive;

Jakie są zalety i wady pracy zdalnej?

Wszystkie wady i zalety pracy zdalnej są raczej subiektywne.

Cenię sobie skupienie, które pozwala mi osiągnąć praca w zaciszu własnego domu. Skupienie to wymaga dużo samodyscypliny, która potrafi zmieniać się zależnie od dnia i stanu ducha.

Brak dojazdów i możliwość przebywania, gdziekolwiek połączenie internetowe jest wystarczająco silne. Możliwość decydowania o kierunkach własnego rozwoju (edukacja online pozwala na poszerzanie horyzontów każdemu, w większości dziedzin za darmo).

Z wad, które zauważyłam – znalezienie osób zmotywowanych do pracy zdalnej, bywa wyzwaniem. Zdarzało się, że osoby które próbowaliśmy zatrudnić próbowały oszukiwać oprogramowanie do naliczania czasu pracy. Wydaje się, że praca zdalna wymaga więcej dyscypliny, niż klasyczna praca w biurze. Część osób nie jest w stanie być w pracy, fizycznie w niej nie przebywając i nie będąc na bieżąco obserwowanym, kontrolowanym przez przełożonego…

Jak często pracodawcy, lub liderzy zespołów organizują osobiste spotkania z zespołem i czemu one służą?

Nie organizujemy. Komunikacja zachodzi online.

Jakie branże / działy w firmie, mogą w szczególności rozważyć przejście na pracę zdalną?

Wszystkie

W jaki sposób wygląda rozliczenie z pracownikiem pracującym zdalnie ( kontrola przepracowania odpowiedniej ilości godzin, realizacja zadania )?

Na ogół rozliczamy czas pracy i do tego używamy programu Hubstaff. Zadania powtarzalne można też rozliczać ryczałtowo (ustalona suma za zadanie). Zauważamy ograniczenia jednej i drugiej metody (na drugiej traci np. pracownik, kiedy oprogramowanie nie działa, coś się skasuje, zawiesi, trzeba powtarzać). Stała stawka obowiązuje też za pisanie tekstów (ilość znaków/zł).

Rankflow

Powiązane artykuły

Pozycjonowanie sklepów internetowych i certyfikaty SSL

teoriabiznesu.pl

Platforma Senuto wspierająca działania SEO – wywiad

teoriabiznesu.pl

Q&A z Elżbietą Lemańską-Błażowską z organizacji Rodzice dla Klimatu

teoriabiznesu.pl