Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Konferencja Masters & Robots, organizowana przez Digital University

Technologia w nowym świecie – jak zaprowadzić harmonię? 5. edycja konferencji Masters&Robots „The New World Disorder”

Pandemia zachwiała dotychczasowym porządkiem świata, ale też otworzyła drzwi do bezprecedensowych możliwości.

Konferencja Masters&Robots

Już 21-22 września w ramach konferencji Masters&Robots najbardziej uznani światowi eksperci będą rozmawiać o tym, jak odnaleźć się w nowym ładzie i czerpać ze spójnego połączenia pierwiastków ludzkiego i technologicznego.

Prelegenci

Wśród prelegentów znajdą się Maye Musk-ekspertka ds. trendów w żywieniu, Andrew McAfee-czołowy ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie i świecie, Peter H. Diamandis-założyciel Singularity University, Aric Dromi-futurolog i filozof cyfrowy,a także Susan McPherson-ekspertka ds. odpowiedzialności korporacyjnej. Obok tematów związanych z automatyzacją, maszynami i sztuczną inteligencją ważne miejsca w dyskusji zajmą zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego oraz zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

  • Co empatia ma wspólnego z robotami i sztuczną inteligencją?
  • Na czym polega zrównoważone przywództwo?
  • Jak technologie mogą zapobiegać skutkom zmian klimatycznych?

Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi podczas dwudniowej konferencji Masters&Robots, której tegoroczny motyw przewodni brzmi: „The New World Disorder”. Wydarzenie odbędzie się online. Przewidziano różne formuły spotkań, m.in. dyskusje roundtables, spotkania VIP oraz sesje Q&A.

Tematem, który w dobie pandemii szczególnie nabrał na znaczeniu i będzie poruszany również w ramach konferencji, jest zdrowie psychiczne. Społeczeństwa odczuwają negatywne skutki długofalowego stresu, lęku i zachwianego poczucia bezpieczeństwa, a organizacje stają przed wyzwaniami związanymi z zadbaniem o dobrostan pracowników i ich odporność również w wymiarze psychologicznym. Budowanie nowego porządku należy więc zacząć od wielowymiarowego wzmocnienia ludzkiej kondycji oraz relacji interpersonalnych. Lockdowny, izolacja fizyczna i postępująca transformacja cyfrowa przyczyniły się również do rozwoju rozwiązań MedTech, które wpisują się w krajobraz przyszłości. Jak zatem czerpać z nich już dzisiaj i jak wpłyną na społeczeństwa i ich funkcjonowanie?

Konferencja będzie okazją do poruszenia też takich wątków jak deep fake, networking, automatyzacja czy interakcje ludzi i maszyn.Szeroki wachlarz tematów pozwoli uczestnikom zapoznać się z najbardziej bieżącymi trendami i wyzwaniami, a prelekcje prestiżowych postaci świata nauki, biznesu i technologii dostarczą inspirującej wiedzy i rzeczowych wskazówek. Pomogą poznać, zrozumieć i wdrożyć nowoczesne rozwiązania przydatne w postpandemicznej, wymagającej uporządkowania codzienności.

-Pandemia zmieniła bieg historii, również tej biznesowej. Wiele organizacji miało poczucie, że niespodziewanie znalazło się w chaosie, z którym trzeba sobie jak najszybciej poradzić. W post-covidowej rzeczywistości nadal nie ma pełnego porządku, pojawiają się kolejne wyzwania, a świat biznesu musi zrobić duży krok do przodu, by nadążyć choćby za postępującą transformacją cyfrową. Konferencja Masters&Robots stwarza unikatową szansę na poszerzenie perspektywy i zdobycie wartościowego know-how. Poruszana tematyka obejmuje wiele bieżących i ważnych wątków, poczynając od środowiska naturalnego i zmian klimatycznych aż po automatyzację i sztuczną inteligencję -komentuje Jowita Michalska, CEO Digital University, organizator konferencji Masters&Robots.

Bilety do nabycia na stronie organizatora: https://mastersandrobots.tech/

Powiązane artykuły

Golden Marketing Conference za nami – podsumowanie konferencji online

teoriabiznesu.pl

Nowe obostrzenia związane z epidemią od soboty – zamknięte przedszkola i żłobki

teoriabiznesu.pl

Google Cloud for Business – Jak w okresie pandemii skalować swój biznes?

teoriabiznesu.pl