Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy Technologie

„Python has Power!”- STX Next z digitalowym eventem w Amsterdamie

STX Next, największy w Europie software house specjalizujący się w języku Python, otwiera się na rynki zagraniczne. Niedawno spółka otworzyła swój pierwszy zagraniczny oddział w Holandii, a dokładnie w Hadze. W związku z zagranicznym rozwojem spółki, STX Next zaprasza na branżowy event Python has Power, który spółka współorganizuje z amsterdamską społecznością Python. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Amsterdamie.

 Python has Power jest bezpłatnym spotkaniem, organizowanym dla profesjonalnych programistów i testerów, a także miłośników oprogramowań IT oraz fanów języka Python – język ten króluje w dziedzinie data science, a ponadto jest językiem wieloplatformowym. Event umożliwi słuchaczom, w tym  programistom, pozyskania aktualnej wiedzy branżowej oraz pozwoli im pozostać na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami branżowymi.

Python has Power to event, podczas którego chcemy zwiększyć świadomość na temat języka Python oraz podzielić się ze słuchaczami naszym kilkunastoletnim doświadczeniem programistycznym. Dzięki naszej wszechstronnej ofercie możemy świadczyć usługi programistyczne dla klientów we wszystkich branżach. Mamy więc nadzieję że wydarzenie w Amsterdamie pozwoli słuchaczom uczestniczyć w interesującym dla programistów spotkaniu branżowym – mówi Maciej Dziergwa, założyciel i prezes STX Next.

W 2004 roku Maciej Dziergwa, założyciel i prezes STX Next, zdobył pierwsze doświadczenie jako programista Python w Holandii. Dzięki nowemu oddziałowi STX Next Netherlands w Hadze, spółka wraca do korzeni.

– W ostatnich miesiącach bacznie przyglądaliśmy się globalnemu rynkowi IT. Analizowaliśmy różne drogi i możliwości rozwoju. Rozbudowaliśmy struktury managerskie, przygotowując się na dalsze wzrosty oraz weszliśmy w nowe specjalistyczne i trendujące obszary technologiczne, m.in. DevOps, React Native, czy Machine Learning. Uznaliśmy więc, że jest to odpowiedni moment na ekspansję zagraniczną, czego efektem jest powstający oddział w Holandii, na którym to rynku chcemy znacząco zwiększyć swoją rozpoznawalność. Jednym z działań z tym związanych jest współorganizowanie tegorocznego wydarzenia Python has Power, na który z niecierpliwością czekamy – dodaje Maciej Dziergwa, założyciel i prezes STX Next.

O STX Next

STX Next to największy w Europie software house specjalizujący się w języku Python. Firma działa w Polsce
od 2005 roku. Obecnie w pięciu biurach, zlokalizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Pile, Łodzi i Gdańsku, współpracuje z ponad 330 osobami. Firma specjalizuje się w dostarczaniu usług niezależnie od branży, skali i lokalizacji klienta, współpracuje zarówno ze start-upami, jak i wielotysięcznymi organizacjami finansowymi  z londyńskiego city. Przez 14 lat działalności z powodzeniem zrealizowała ponad 350 projektów dla ponad 130 klientów. Firma znajduje się w czołówce najszybciej rozwijających się biznesów w Europie (22. miejsce   w rankingu „Financial Times”) i jest laureatem wielu prestiżowych nagród związanych z marką pracodawcy.

 

Powiązane artykuły

Jak i w jakim celu Polacy uczą się języka programowania Java

teoriabiznesu.pl

Machine Learning in Python – szkolenie

teoriabiznesu.pl

STX Next i CoderDojo zapraszają na warsztaty programowania dla dzieci

teoriabiznesu.pl