Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając program do fakturowania

Wybór dobrego programu do fakturowania to kwestia kluczowa dla każdego przedsiębiorcy.  Odpowiednio dobrane narzędzie ułatwi codzienną rzeczywistość biznesową – m.in. pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Na co warto zwrócić uwagę wybierając program do faktur? Podpowiadamy!

Wielu przedsiębiorców nie rozważa zastosowania programu do fakturowania. Często wynika to z niskiej świadomości, jak bardzo tego typu narzędzie może wspomóc codzienną pracę w firmie. Jeżeli prowadzisz biznes i jeszcze nie korzystasz z takiego programu, to sprawdź popularne funkcje, by przekonać się, że przydadzą się także i Tobie. Jednocześnie podpowiadamy, na co szczególnie należy zwrócić uwagę wybierając konkretne narzędzie.

10 rzeczy, na które  warto zwrócić uwagę wybierając program do fakturowania

  1. Wszystkie typy dokumentów

Najlepiej jeśli program, na który się zdecydujesz, będzie oferował możliwość generowania każdego rodzaju dokumentów począwszy od faktur, rachunków, paragonów, korekt, zaliczek,  proformy, zamówień i innych. Nigdy nie wiesz, który z nich okaże się przydatny dla Twojej działalności. Lepiej uniknąć sytuacji, w której będziesz zmuszony do zmiany programu z uwagi na brak potrzebnego typu dokumentów.

  1. Faktury międzynarodowe / faktury dwujęzyczne

Coraz więcej osób prowadzi biznes na skalę międzynarodową, bądź ma zagranicznych kontrahentów. Możliwość wystawienia faktury w jego ojczystym języku będzie na pewno profesjonalna i mile widziana. Dlatego warto zainwestować w program, który taką opcję nam oferuje. W Fakturowni faktura międzynarodowa odwzorowuje standardy danego kraju i jest  zgodna z normami prawnym oraz obowiązującymi w konkretnym państwie wymogami.

  1. Konfiguracja programu

Ważną i przydatną rzeczą, którą powinien oferować dobry program do fakturowania, jest szansa na dopasowanie ustawień pod konkretną branżę, w której działasz. Tym sposobem możesz spośród dostępnych funkcji, możesz wybrać tylko te, które dotyczą Twojej działalności. Cenna jest także możliwość personalizacji wyglądu faktur, spośród dostępnych w programie szablonów i umieszczenie na dokumencie własnego logo bądź pieczęci, co momentalnie czyni go bardziej profesjonalnym.

  1. Dostęp dla księgowego

Godny uwagi program to taki, który umożliwia dodanie swojego księgowego do konta.  Taką funkcję znajdziesz np. w Fakturowni. Dzięki niej możesz współdzielić z księgowym dokumenty i raporty, bez konieczności ich odrębnej wysyłki. Omija Cię także pilnowanie comiesięcznych terminów zdawania kompletu faktur w biurze rachunkowym. Twój księgowy jednym klikiem może pobrać niezbędną do rozliczenia dokumentację lub samodzielnie wygenerować JPK wprost z Twojego konta, a dodatkowo ma ograniczony dostęp tylko do wymaganej dokumentacji księgowej.

  1. Autopłatności

Funkcja Autopłatności pozwala klientom na szybsze dokonywania płatności. Dzieje się tak za pomocą umieszczonego na fakturze przycisku, który kieruje bezpośrednio do płatności online bądź wyświetla Twoje dane bankowe. Wybierając program, który ma taką opcję w swojej ofercie, Twoi klienci mogą w prosty sposób opłacić faktury, a Ty masz pewność, że pieniądze szybko znajdą się na Twoim koncie.

  1. Możliwość wystawiania JPK

Kolejną wartą uwagi opcją jest generowanie pliku JPK prosto z programu. Na podstawie danych, które wcześniej wprowadzisz do systemu, w ciągu niecałej minuty wygenerujesz z nich JPK. Jedyne co to musisz zadbać, to kompletność wprowadzanych przez Ciebie dokumentów.

  1. Integracje z platformami e-commerce

Szybki wzrost branży e-commerce wymaga dostosowania odpowiednich rozwiązań. Tym samym jeśli posiadasz sklep na jednej z platform e-commerce, wystarczy, że wybierzesz program, który dysponuje odpowiednimi integracjami (są dostępne np. w Fakturowni) i założysz w nim swoje konto. Będziesz wtedy w stanie połączyć swój sklep z programem do fakturowania. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że faktury wystawiane są automatycznie i zostają od razu przesłane do klienta (jeśli zaznaczysz taką opcję).

  1. Dane przechowywane w chmurze / Program oparty o model SaaS

Dostęp do swoich danych i możliwość generowania faktur z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie? To możliwe! Wystarczy zdecydować się na program do fakturowania, który oparty jest na modelu SaaS. Dzięki temu niezależnie od przeglądarki jakiej używasz, rodzaju urządzenia z którego się logujesz, a także lokalizacji w jakiej przebywasz, zawsze masz dostęp do swojej dokumentacji i zachowujesz kontrolę nad sytuacją w firmie.

  1. Profesjonalne wsparcia supportu

Czasem zdarza się, że podczas użytkowania trafiamy na kwestię, która okazuje się dla nas problematyczna, bądź nie umiemy sobie poradzić z daną czynnością. Dlatego ważna jest możliwość uzyskania pomocy ze strony supportu danego programu. W razie jakichkolwiek trudności, możesz liczyć na cenne wskazówki ze strony wykwalifikowanych pracowników. Fakturownia oferuje swoim użytkownikom również dostęp do tzw. Bazy Wiedzy, stanowiącej swego rodzaju encyklopedię, gdzie można znaleźć wpisy, szczegółowo omawiające wszelkie funkcje  i możliwości. programu

  1. Bezpieczeństwo danych

Nie mniej istotne od funkcji, jest sposób ochrony naszych danych. Warto wybrać taki program, który zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, stosując najwyższej klasy zabezpieczenia, używane w bankach i innych instytucjach finansowych. Ważne jest także szyfrowanie za pomocą protokołu SSL, dzięki czemu dostęp do konta jest zawsze bezpieczny.

Na rynku mamy kilka programów, które są w stanie spełnić powyższe wymogi. Jednym z nich jest Fakturownia.pl, która już od 10 lat zajmuje się ułatwianiem pracy przedsiębiorców. W dodatku jest stale aktualizowana pod kątem zmian prawnych i wymagań księgowych, dzięki temu masz pewność, że wystawiane dokumenty są zawsze zgodne z obowiązującymi przepisami. Możliwość wyboru spośród kilku planów abonamentowych sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie wersję.

Powiązane artykuły

Łatwiej, czyli szybciej

teoriabiznesu.pl

LTB Sp. z o.o. z nowym oprogramowaniem do fakturowania online

teoriabiznesu.pl

Jak wybrać program do fakturowania online? Recenzja programu Melpe

teoriabiznesu.pl