Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Pióro kulkowe, długopis, a może ołówek – co wybrać do notowania w biurze i poza nim?

czym pisac w biurze?

Czym piszemy w biurze? Zwykle tym, co znajduje się aktualnie pod ręką. Zwykle jest to oczywiście długopis, cienkopis, a w niektórych bardziej technicznych branżach także ołówek. Czasem jednak gdy mamy do notowania nieco więcej niż tylko kilka zdań dziennie, a później wykorzystujemy te notatki w pracy, warto zainwestować w narzędzie lepszej jakości. Niewygodny długopis to gwarancja bólu nadgarstka, a także niezbyt ładnego i czytelnego tekstu. W takim wypadku warto rozważyć kupno bardziej ergonomicznego modelu lub też zastąpienie go piórem kulkowym, które może być także atrybutem elegancji, tak ważnej w niektórych zawodach.

Czarne lub niebieskie długopisy – także w wersji eleganckiej!

Długopisy są zdecydowanie najpopularniejszym narzędziem do pisania. Ich długa żywotność i bezproblemowa obsługa sprawia, że znajdziemy je na każdym biurku. Zwykle występują w wersji z niebieskim wkładem i w zależności od końcówki mogą na przykład oferować nieco precyzyjniejszą linię podobną do cienkopisu. Zwykłego długopisu niestety nie da się w żaden sposób zmazać, więc notatki dokonywane tym narzędziem muszą być odpowiednio przemyślane. Pamiętajmy także, że pismo takie nie wygląda zbyt estetycznie. Jeśli jednak jesteśmy jego gorącymi zwolennikami długopisów, to warto rozważyć kupno nieco lepszego i firmowego modelu, który zapewni lepszą ergonomię pisania, a także wygląd zbliżony do eleganckiego pióra do pisania.

Pióro kulkowe do pisania – czym różni się od długopisu?

Jeśli szukamy czegoś, co pozwoli na szybkie sporządzanie notatek, a równocześnie zaakcentuje nasz charakter pisma, to warto postawić na pióro kulkowe do pisania. Oczywiście brak tu największych zalet, ale i też wad wiecznego odpowiednika. W ten sposób zyskujemy praktyczne i eleganckie narzędzie, które nie ubrudzi nam rąk, a także uzupełnianego dokumentu. Świetny kompromis pomiędzy długopisami a piórami wiecznymi, jakim jest pióro kulkowe, dobrze sprawdzą się także w eleganckiej formie do podpisywania ważnych umów z klientami. Bez problemu kupimy naprawdę ekskluzywny model, który będzie nam służył przez długi czas. Oczywiście pióro kulkowe do pisania ma swoje wady, takie jak choćby potrzeba częstej wymiany nabojów. W przeciwieństwie do długopisów pisany tekst możemy zmazać, co na pewno przyda się przy sporządzaniu oficjalnych dokumentów.

Twardy ołówek automatyczny do pisania

Co w tym zestawieniu robi ołówek? Przecież należy do zupełnie innej kategorii artykułów piśmienniczych. Okazuje się jednak, że są sytuacje, w których może być niezastąpiony. Tyczyć się to będzie choćby branży architektoniczno-budowlanej, gdzie potrzebujemy mieć pod ręką narzędzie do szybkiego sporządzania szkiców. Wtedy automatyczny ołówek sprawdzi się jak nic innego i pozwoli w profesjonalny i szybki sposób nakreślić wstępny zarys lub plan przedsięwzięcia, z możliwością naniesienia poprawek dzięki gumce do ścierania. Jeśli więc nasza papierkowa praca jest choć trochę kreatywna, to warto skorzystać z tego narzędzia i zrezygnować z pióra do pisania lub długopisu, kiedy przyjdzie nam nakreślić jakiś poglądowy rysunek.

Artykuł powstał we współpracy z dyskontbiurowy24.pl