Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Efektywna rekrutacja pracownika kluczem do sukcesu w Twojej firmie!

rekrutacja pracownika

Bez dwóch zdań dobrze poprowadzony proces rekrutacyjny i zatrudnienie odpowiedniego kandydata przekłada się na sukces firmy. Dobry pracownik to gwarancja wysokiej jakości świadczonych usług, codziennej efektywności i poprawy rentowności prowadzonego biznesu. Proces rekrutacji można poprowadzić we własnym zakresie. Alternatywą jest biuro pośrednictwa pracy i skorzystanie z jego usług. Sprawdź, dlaczego dobra rekrutacja ma tak duże znaczenie dla Twojej firmy.

Dlaczego rekrutacja ma znaczenie?

Odpowiednio poprowadzony proces rekrutacji pracowników ma znaczenie przynajmniej z kilku powodów. Warto pamiętać jednak o tym, że mechanizm zatrudniania różni się od stanowiska, na którym masz wakat. Inaczej powinno się prowadzić proces rekrutacji przy pracownikach produkcyjnych, a inaczej przy poszukiwaniu menedżera. Dobry kandydat to taki, który spełni pokładane w nim nadzieje, a także zwiąże się z Twoją organizacją na dłużej. Pozna ją, wniesie do niej dodatkowe wartości oraz pozwoli firmie na wskoczenie na wyższy poziom organizacyjny i finansowy. 

Jak wybrać odpowiedniego kandydata?

Podstawowym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ogłoszenia o pracę, w którym będą zawierały się wszystkie niezbędne informacje. Jeżeli rekrutacja jest kilkuetapowa, to informacje te powinny być zawarte w ogłoszeniu. Po zebraniu CV należy przeprowadzić wstępną selekcję i wybrać osoby, które przejdą do dalszego etapu. Zwróć uwagę nie tylko na wykształcenie i doświadczenie danego kandydata. Zaproś osoby na rozmowy. Zweryfikuj doświadczenie, podejście, stosunek do pracodawcy oraz plany danej osoby. Może okazać się, że lepszym wyborem będzie mniej doświadczona osoba, która chce się uczyć i związać z Twoją firmą na dłużej, aniżeli doświadczony pracownik. Sprawdź motywacje kandydatów, aby uniknąć dużej fluktuacji. Im częściej przeprowadzasz proces rekrutacji, tym więcej Cię on kosztuje. Jeżeli chcesz uniknąć błędów, to dobrym wyborem będzie agencja pośrednictwa pracy. Specjaliści renomowanej agencji mają odpowiednie doświadczenie i bazę kandydatów, którzy spełniają oczekiwania pracodawców z różnych sektorów. Dzięki temu zwiększa się szansę na efektywną rekrutację i doprowadzenie do wzrostu firmy. 

Pracownicy zagraniczni. Jakie kierunki są popularne w Polsce?

W ostatnich latach w Polsce coraz większą popularnością cieszą się pracownicy zagraniczni. Do popularnych kierunków należą: Europa Wschodnia (Ukraina, Białoruś, Gruzja), Azja (Filipiny, Indie, Indonezja, Wietnam), czy też Ameryka Środkowa i Południowa. Szukając pracowników wśród cudzoziemców, nieocenionym wsparciem będzie pośrednik pracy za granicą. Własny dział HR może nie posiadać wystarczającego doświadczenia, aby szybko, sprawnie i z powodzeniem przeprowadzić rekrutację pracownika zagranicznego, a także zalegalizować jego pobyt i pracę. Wymaga to czasu, doświadczenia i wiedzy administracyjnej. 

Agencja pośrednictwa pracy dla cudzoziemców to podmiot, który specjalizuje się tylko w tym, dzięki czemu szybciej przeprowadzi proces i zminimalizuje jego koszty. Nie musisz martwić się tym, jak zatrudnić pracownika z Azji, ponieważ za cały proces odpowiada firma zewnętrzna. Pomaga także w aklimatyzacji cudzoziemców i w przypadku ich niesprawdzenia się, oferuje nowych kandydatów. Z punktu widzenia zatrudniającego, to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które sprawdzi się w różnych sektorach. 

Prowadzenie rekrutacji przez agencję. Dlaczego warto?

Rekrutację można prowadzić we własnym zakresie lub postawić na agencję. Ten drugi wariant ma niezaprzeczalne plusy. Przede wszystkim cedujesz obowiązek dobrania kandydatów na zewnętrzną firmą. W ten sposób ograniczasz wykorzystywane zasoby oraz koszty. Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej lub stałej to podmiot, który specjalizuje się w efektywnej rekrutacji, która przekłada się na sukces Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy planujesz zatrudnianie pracowników z Azji, Europy Wschodniej, czy z Polski, warto postawić na zewnętrzne wsparcie. Dzięki temu zwiększysz szansę na znalezienie idealnych kandydatów. 

Zwiększ skuteczność rekrutacji z Worksol

Sprawdzonym wyborem jest agencja rekrutacji Worksol.pl. Od lat buduje na rynku pozycję partnera, który pomaga rozwijać się swoim klientom. Firma oferuje zarówno pośrednictwo pracy dla cudzoziemców, jak i polskich pracowników. Usługi charakteryzują się wysokim profesjonalizmem. Specjaliści duży nacisk kładą na to, aby każda rekrutacja była efektywna i przekładała się na sukces Twojej firmy. Zachęcamy do skontaktowania się z przedstawicielem Worksol, jeżeli stajesz przed wyzwaniem skutecznego poprowadzenia procesu rekrutacyjnego.