Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Informatyka dla firm – dostępna również jako outsourcing

obsluga informatyczna firm

Firma nie musi decydować się na zatrudnienie informatyków – teraz usługi IT w szerokim zakresie może otrzymać także w ramach outsourcingu.

Coraz więcej firm stawia na bezpieczeństwo IT. Dzisiaj, gdy internet i komputery to niekiedy podstawa pracy, warto pamiętać o tym, że nawet niewielkie usterki mogą powodować duże problemy. W takich przypadkach można wybrać usługi informatyczne świadczone jako outsourcing.

Na czym polega outsourcing usług informatycznych? Co wchodzi w jego skład? Jakie niesie on korzyści dla przedsiębiorców? W końcu, ile trzeba będzie zapłacić za takie zewnętrzne usługi informatyczne? Odpowiedzi na te pytania pomogą w zdecydowaniu, czy outsourcing to dobry wybór dla firmy.

Czym jest outsourcing IT, czyli usługi informatyczne na zlecenie?

W biznesie outsourcing jest obecnie bardzo popularny. Jest to model współpracy B2B, który koncentruje się na dostarczaniu konkretnego zakresu usług w zamian za systematyczną opłatę.

Bardzo często outsourcing kojarzy się z księgowością, sprzątaniem czy też z transportem, ale również przedmiotem outsourcingu mogą być usługi informatyczne.

Outsourcing w tym właśnie przypadku koncentruje się na dostarczaniu kompleksowej obsługi informatycznej dla klienta biznesowego, zgodnie z jego indywidualnymi wymaganiami. To duże wsparcie dla tych firm, które nie mogą pozwolić sobie na założenie własnego działu IT, lecz jednocześnie potrzebują pomocy informatyka.

Taka forma współpracy pomiędzy zleceniodawcą oraz zleceniobiorcą niesie ze sobą szereg korzyści.

Jakie usługi informatyczne można otrzymać w ramach outsourcingu?

Outsourcing w dziedzinie IT to różne usługi informatyczne, które mogą być potrzebne w firmie. Co dokładnie wchodzi w skład takiej obsługi?

  • Sieci komputerowe – tworzenie sieci oraz administracja sieciami.
  • Sprzęt komputerowy – jego zakup zgodnie z oczekiwaniami firmy, zarządzanie nim, serwis w przypadku usterek.
  • Oprogramowanie – instalacja oraz aktualizacja oprogramowania, usuwanie ewentualnych usterek.
  • Bezpieczeństwo IT – tworzenie procedur bezpieczeństwa, ochrona firmy przed atakami z internetu, ochrona antywirusowa.
  • Dane – tworzenie kopii zapasowych danych, a także odzyskiwanie danych.
  • Internet – konfiguracja połączeń z internetem, tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, zakładanie skrzynek e-mail dla pracowników.
  • Dodatkowe usługi – doradztwo IT, szkolenia pracowników, przygotowywanie potrzebnej dokumentacji i inne prace w ramach informatyki.

Jak widać, usługi informatyczne świadczone jako outsourcing mogą obejmować naprawdę bardzo szeroki zakres czynności w ramach IT, które niezbędne są w każdej firmie.

Więcej informacji dotyczących zakresu obsługi informatycznej można uzyskać na stronie internetowej dostawcy takich rozwiązań – firmy ITCenter Warszawa.

Dlaczego warto wybrać outsourcing IT dla firmy?

Dla przedsiębiorców, którzy korzystają z komputerów oraz sieci komputerowych każdego dnia, usługi informatyczne dostępne jako outsourcing są naprawdę korzystnym rozwiązaniem. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Główna zaleta to połączenie profesjonalizmu i kompleksowości obsługi wraz z przystępnymi cenami. Firma, która wybiera takie usługi informatyczne, może zatem liczyć na fachową pomoc w dziedzinie IT, ale nie musi ponosić wtedy tak wysokich kosztów, jak przy zatrudnianiu własnego informatyka.

Ceny zależne są przy tym od szeregu czynników, w tym między innymi od liczby stanowisk komputerowych oraz serwerów, a także od wybranego pakietu usług. Należy liczyć się z wydatkiem od około 500 do 2000 złotych miesięcznie, niemniej jednak ceny kalkulowane są najczęściej indywidualnie. Warto zatem zapoznać się bliżej z ofertami na stronach WWW dostawców usług IT lub umówić się na spotkanie w celu dokonania wyceny.

Podsumowując, obsługa informatyczna świadczona jako outsourcing ma wiele korzyści. Dzisiaj z takiej właśnie formy współpracy korzysta coraz więcej firm, które chcą, aby obszar IT w ich biznesie zawsze funkcjonował niezawodnie. To gwarancja profesjonalizmu bez przepłacania!

 

Powiązane artykuły

Na czym polega accounting outsourcing?

teoriabiznesu.pl

Czym jest dokładnie accounting outsourcing?

teoriabiznesu.pl

KRD raport – Firmy outsourcingowe – zawsze do usług i z długami

teoriabiznesu.pl