Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Na czym polega accounting outsourcing?

outsourcing

Outsourcing, czyli wykorzystywanie zasobów zewnętrznych, to strategia biznesowa wdrażana coraz częściej zarówno w mniejszych, jak i większych firmach, a nawet międzynarodowych korporacjach. Chętnie sięgają po nią przedsiębiorcy, którym zależy na uproszczeniu funkcjonowania ich firmy oraz ograniczeniu wydatków. Outsourcing może obejmować też takie usługi, jak: obsługa informatyczna, promocja i marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi czy usługi szkoleniowe. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się także accounting outsourcing, czyli outsourcing księgowości.

Jakie usługi księgowe obejmuje outsourcing?

Biura rachunkowe posiadające w swojej ofercie accounting outsourcing, mogą zaproponować Twojej firmie dwa rodzaje zdalnej obsługi księgowej: księgowość uproszczoną lub pełną. Ta pierwsza oznacza przetwarzanie procesów finansowych ograniczone do niezbędnego minimum, czyli przede wszystkim prowadzenie ewidencji kosztów i rozchodów. Druga natomiast obejmuje pełen zakres usług księgowych, a więc prowadzenie wszystkich wymaganych rejestrów (nie tylko przychodów i rozchodów, ale też wynagrodzeń, świadczeń socjalnych, podatków itd.), sporządzanie i dostarczanie do właściwego urzędu deklaracji podatkowych, przygotowywanie regularnych raportów i prognoz finansowych oraz doradztwo z zakresu rachunkowości. Z księgowości uproszczonej mogą korzystać mikro- i małe przedsiębiorstwa, a więc na przykład osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Spółki z o.o. czy spółki komandytowe natomiast mają obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Czy warto korzystać z outsourcingu usług księgowych?

Accounting outsourcing to bardzo wygodne i niezwykle, opłacalne rozwiązanie prowadzone m.in. przez BPION posiadające stronę bpion.pl. Rezygnując z wewnętrznego działu księgowego i cedując zarządzanie finansami na niezależne biuro rachunkowe, odciążysz swoją firmę zarówno pod względem logistycznym, jak i budżetowym. Accounting outsourcing oznacza też usprawnienie działania przedsiębiorstwa i zwiększenie jego wydajności. Decydując się na outsourcing obsługi księgowej dasz więc sobie możliwość rozwoju, który w innym przypadku byłby poza Twoim zasięgiem.

Powiązane artykuły

Informatyka dla firm – dostępna również jako outsourcing

teoriabiznesu.pl

Czym jest dokładnie accounting outsourcing?

teoriabiznesu.pl

KRD raport – Firmy outsourcingowe – zawsze do usług i z długami

teoriabiznesu.pl