Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Pieniądze Technologie

Płatności zbliżeniowe wybiera 62 procent Polaków

Santander bank

„Indeks Mobilności Bankowej” to badanie przeprowadzone przez Santander Bank Polska, mające na celu sprawdzić popularność płatności zbliżeniowych. Jak się okazuje aż 62 procent Polaków wybiera płatność zbliżeniową, czyniąc ją najpopularniejszą formą płatności.

Terminal płatniczy w każdym sklepie

Wyniki badania „Indeks Mobilności Bankowej” to kolejny argument dla właścicieli sklepów i punktów usługowych, mogący rozwiać wątpliwości dotyczące zainteresowania tą formą płatności. Jak sugeruje Santander, brak możliwości płacenia zbliżeniowo, może przyczynić się do straty 6 na 10 klientów. Dzięki takiej formie płatności przedsiębiorcy mogą zwiększyć swoją konkurencyjność.

Narodowy Bank Polski podaje, że w czerwcu 2019 roku, w Polsce funkcjonowało ponad 850 tys. terminali płatniczych.

„Polacy nawet w małych punktach usługowych chcą płacić kartą. Coraz częściej nie noszą ze sobą gotówki. Rośnie grono płacących nie tylko plastikowymi kartami, ale także telefonem, który każdy z nas ma przy sobie. Brak terminala to ryzyko utraty klienta. Firmy nie powinny zwlekać z przystąpieniem do Programu Polska Bezgotówkowa, zwłaszcza, że na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają dopasować typ urządzenia do prowadzonej działalności. W Santander Bank Polska wprowadziliśmy m.in. mobilny terminal mPOS czy nowoczesne modele terminali stacjonarnych i przenośnych” – mówi Piotr Termena, zarządzający biznesem acquiringowym w Santander Bank Polska.

Rodzaj działalności a terminal płatniczy mPOS

Prowadząc jakąkolwiek działalność gospodarczą, przedsiębiorca może skorzystać z bezgotówkowej formy transakcji. Pomoże w tym mobilny terminal mPOS, który sprawdzi się u osób prowadzących działalność gospodarczą na powietrzu, ale nie tylko. Doskonale nada się on także w takich formach działalność jak kawiarnie i restauracje, gdzie klient może zapłacić za produkty z poziomu stolika. Co ważne nie musi on być na stałe podłączony do Internetu, a także przypisany do jednego konkretnego miejsca. Odpowiednio naładowane urządzenie pomoże zrealizować transakcje bez stałego podłączenia do zasilania. Firmy przystępując do Programu Polska Bezgotówkowa mogą otrzymać mPOS za darmo.
Terminal stacjonarny jest polecany dla miejsc, które prowadzą działalność w pomieszczeniach – na przykład sklepy czy hotele.

Więcej informacji na temat terminali przenośnych mPOS i stacjonarnych znajdziemy na stronie https://bank.santander.pl/ms/polskabezgotowkowa/index.html

Powiązane artykuły

Skorzystaj z akcji „Kasa za terminale” i zyskaj terminal całkiem za darmo

teoriabiznesu.pl

Polacy mają coraz więcej kart płatniczych

teoriabiznesu.pl