Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Spotkanie biznesowe w SPA? Propozycja, która zaskoczy Twojego kontrahenta!

spotkanie biznesowe

Spotkania biznesowe to codzienność dla przedsiębiorców, bez względu na to, na jak dużą skalę prowadzą oni działalność gospodarczą. Problemu nie stanowi zwykle ustalenie czasu, w jakim ma odbyć się spotkanie, ale jego miejsca. Przyzwyczailiśmy się do spotkań biznesowych w kawiarni czy restauracji, lecz doskonałym pomysłem okazuje się być zorganizowanie go w SPA. Propozycja ta z pewnością pozytywnie zaskoczy kontrahenta.

Miejsce do spotkań biznesowych

Propozycja zorganizowania spotkania biznesowego w SPA wydaje się być niecodzienna, jednak okazuje się, że jest to doskonałe miejsce do odbywania poważnych rozmów oraz negocjacji. Dlaczego? Otóż w SPA możemy poczuć się niezwykle komfortowo oraz intymnie. To właśnie taka atmosfera jest najlepsza do spotkań z kontrahentem, tymczasem nie zaznamy jej ani w kawiarni, ani w restauracji. Problemem są bowiem goście tychże obiektów, którzy często prowadzą głośne rozmowy przy stoliku. Przez to możemy nie być w stanie skupić się na temacie naszego spotkania.

W SPA mamy zaś możliwość odbycia rozmowy w specjalnie przygotowanej na ten cel sali, do której nikt – poza zaproszonymi gośćmi – nie ma dostępu. Dzięki temu mamy pewność, że naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie cisza i spokój, które sprzyjają pełnemu skupieniu. Warto mieć na uwadze, że SPA stanowi neutralny grunta dla obu stron. Niegdyś popularne były spotkania biznesowe w siedzibie firmy jednego z kontrahentów, jednak ta praktyka odchodzi powoli w niepamięć. Faktem jest bowiem, że trudno poczuć się komfortowo w miejscu, w którym to druga strona ma nad nami przewagę. Dlatego też lepiej zorganizować spotkanie biznesowe tam, gdzie wszyscy możemy poczuć się równi.

Pełen relaks

Spotkaniom biznesowym bardzo często towarzyszy napięcie, stres i nadmierne, lecz negatywne emocje. Nawet, jeśli pozornie wszystko wydaje się być na jak najlepszej drodze do sfinalizowania kontraktu, to zwykle obawiamy się, czy coś nas jeszcze nie zaskoczy. Po spotkaniu biznesowym emocje zaczynają powoli opadać, przez co czujemy się przemęczeni, niewyspani i znużeni. Chcielibyśmy się więc nieco zrelaksować – wtedy też możemy skorzystać z szerokiej oferty zabiegów SPA, jakie wykonają dla nas pracownicy ośrodka. To samo możemy zaproponować naszemu kontrahentowi, który może skorzystać z okazji i również nieco zadbać o swój relaks i poczucie komfortu. W ofercie ośrodka SPA znajdziemy masaże relaksacyjne bądź zabiegi mające na celu poprawę naszej urody. Możemy również postawić na aktywność fizyczną, na przykład pływanie czy pobyt na siłowni. Każdy ma bowiem własny sposób na to, aby rozładować stres i nagromadzone napięcie. Po spotkaniu możemy również udać się z kontrahentem na kolację bądź na drinka, aby wspólnie świętować zawarcie umowy.

Jaki ośrodek warto wybrać?

Wybierając ośrodek SPA, w którym zorganizujemy spotkanie biznesowe, zwróćmy uwagę na jego infrastrukturę. Musi on przede wszystkim zapewniać nam poczucie intymności, a więc osobną salę, w której możemy odbywać rozmowy. Powinien również dysponować szeroką ofertą zabiegów, które możemy wykonać po zakończeniu spotkania. Polecanym przez przedsiębiorców ośrodkiem SPA jest Grand Chotowa. Ośrodek ten ma duże doświadczenie w organizowaniu spotkań biznesowych. Zapewnia on również wyżywienie, zgodnie z potrzebami klienta i kontrahentów. Co więcej, możemy skorzystać ze specjalistycznego sprzętu, na przykład projektora. W SPA nawet trudne negocjacje przebiegają w miłej atmosferze, dlatego warto zorganizować spotkanie biznesowe właśnie tam.

spotkanie kontrahent