Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Zarządzanie profilem w mediach społecznościowych. Jak w prosty sposób podbić polubienia i obserwacje w sieci?

instagram

Zarówno dla firm, jak i marek osobistych pozycja w sieci jest dziś niezwykle istotna. Dla influencerów polubienia i statystyki decydują o być albo nie być w kontekście współprac reklamowych, a dla firm to świetny sposób na marketing internetowy. Jak w łatwy sposób podbić liczby na swoich profilach?

Sposobów na organiczne i mniej organiczne przyrosty na profilach w mediach społecznościowych jest oczywiście kilka i różnią się one od siebie poziomem opłacalności pracy w nie włożonej. Sukces w sieci osiągnąć można regularnością i dzięki odrobinie szczęścia. Można też, przy niewielkim nakładzie finansowym, zakupić jakościowe polskie lajki, które skutecznie rozruszają profil.

Kto może korzystać z polskich polubień?

Realnie z opcji wykupienia dodatkowych serduszek, lajków i obserwacji skorzystać może każdy. Rozwiązania tego typu są wykorzystywane na potęgę przez osoby budujące osobistą markę w sieci, które chcą zaimponować swoimi zasięgami klientom. Są nimi marki, którym zależy na reklamie w sferze influencer marketingu. Taki influencer z potencjalnie większymi zasięgami (oczywiście na papierze) to dla nich lepsza opcja, bo oznacza więcej potencjalnych leadów.

To rozwiązanie także bardzo często wykorzystuje się do promocji treści zamieszczanych w sieci. Oczywiście zakupione polubienia nie zasilą publiki regularnie zainteresowanej publikowanymi treściami, ale jeśli zakupi się je z odpowiedniego miejsca, wówczas potrafią one korzystnie wpłynąć na organiczny ruch na koncie. Działa to na prostej zasadzie, która sugeruje algorytmom, że treści są o wiele bardziej interesujące, jeśli przyciągają zainteresowanie wielu użytkowników. Polegając na tym wniosku, system postanawia samodzielnie podpromować materiały w ten sposób promowane z nadzieją, że będą one strzałem w dziesiątkę.

To więc strategia, która pozwala nowym kontom i twórcom zaistnieć w sieci. Sztucznie nabudowane zasięgi w pierwszej fazie działalności w sieci potrafią znacznie przyspieszyć budowanie pozycji od zera.

Czy to rozsądne i odpowiednie zachowanie?

Kwestię tego, czy ktoś zgadza się z takim dobijaniem liczb w sieci, zostawiamy każdemu z osobna. Dbanie o stały rozwój profilów nie jest jednak niczym godnym potępienia ani wymagającym reprymendy.

Do całości trzeba jednak koniecznie podejść z głową i rozsądkiem, a przede wszystkim zapoznać się z zasadami rządzącymi Instagramem i Facebookiem. Nie powinno się ślepo kupować polubień z egzotycznych krajów i w dużych paczkach. Systemy mediów społecznościowych łatwo wyłapują taki „podejrzany” i nienaturalny ruch w aplikacji, zazwyczaj ucinając zasięgi takim kontom. W końcu nielogiczna jest sytuacja, w której tysiące filipińskich, arabskich i indyjskich kont rzuca się na mało aktywny polski profil.

Zamiast tego najlepiej jest podkręcać aktywność w sposób jakościowy — zdobywając polskie komentarze, polskich obserwatorów i głosy w ankietach. Wszystko musi być też odpowiednio dawkowane w czasie i dobrane proporcjonalnie do rozmiaru danego profilu. Wówczas taka aktywność nie wyda się nikomu specjalnie podejrzana.

Powiązane artykuły

Prowadzenie Instagrama firmy – o czym warto pamiętać

teoriabiznesu.pl

Budowanie marki w mediach społecznościowych dzięki kampanii reklamowej

teoriabiznesu.pl

Najprostszy sposób na zdobycie polubień na Instagramie. Popraw skuteczność kampanii w mediach społecznościowych

teoriabiznesu.pl