Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Terminale płatnicze a COVID-19. Jakie korzyści dają urządzenia płatnicze?

terminale płatnicze

Darmowe terminale płatnicze dla przedsiębiorców? To możliwe! W ramach programu Polska Bezgotówkowa właściciele firm mogą otrzymać darmowe urządzenie płatnicze. To nie tylko komfort i wygoda na co dzień, ale także bezpieczeństwo w czasach epidemii!

Polska Bezgotówkowa to ogólnopolski program mający na celu upowszechnienie płatności bezgotówkowych zarówno wśród konsumentów, jak i przedsiębiorców. To wspólnie podjęta inicjatywa, w którą zaangażowali się m.in. wiodący na polskim rynku agenci rozliczeniowi, wydawcy kart, a także Związek Banków Polskich i sektor publiczny.

Darmowe terminale płatnicze dla małych i średnich firm

Polska Bezgotówkowa cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Od początku trwania programu do grudnia 2019 roku przybyło w naszym kraju aż 200 tys. nowych, darmowych urządzeń płatniczych!

Terminale za 0 zł mogą otrzymać właściciele firm, którzy do tej pory, lub przez okres ostatnich 12 miesięcy, nie udostępniali swoim klientom możliwości płacenia bezgotówkowo. W programie mogą wziąć udział także przedsiębiorcy, którzy otwierają nowy biznes.

By otrzymać terminal płatniczy za 0 zł należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać odpowiednie, dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa urządzenie, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i… oczekiwać na kuriera z dostawą terminali!

Przez cały czas trwania programu przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem terminala. Nie płacą także za obsługę transakcji. Koszty te pokrywa Fundacja Polska Bezgotówkowa!

Urządzenia przyznawane w ramach programu przyjmują płatności najpopularniejszymi kartami płatniczymi takimi jak Visa, Mastercard, Diners, JCB, UPI a także płatności BLIKIEM i telefonem komórkowym. Co więcej, nowoczesne urządzenia typu smart po 12 miesiącach trwania programu przechodzą za darmo na własność przedsiębiorcy. Więcej informacji na temat oferty eService w ramach Polski Bezgotówkowej znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Polska Bezgotówkowa – korzyści dla przedsiębiorców i klientów

Program Polska Bezgotówkowa to krok w stronę klientów. Polacy szczególnie, na tle innych krajów, upodobali sobie płatności bezgotówkowe – zwłaszcza te zbliżeniowe. Jak twierdzą, są one szybkie, wygodne i dają komfort płatności. Uważają również płatności bez gotówki za bezpieczne. Bezpieczeństwo dotyczy jednak nie tylko samych transakcji. Płatności bezgotówkowe są bowiem istotnym czynnikiem mogącym zmniejszyć ryzyko zakażenia w czasie epidemii. Banknoty, na których powierzchni mogą znajdować się niebezpieczne dla zdrowia człowieka drobnoustroje, krążą w przestrzeni publicznej przekazywane z rąk do rąk. Inaczej jest w przypadku płatności, zwłaszcza zbliżeniowych gdzie do pewnej kwoty nie ma nawet konieczności wpisywania na klawiaturze terminala kodu PIN. Z uwagi na epidemię limit ten został podniesiony z 50 do 100 zł.

Niestety, choć w naszym kraju wydano już blisko 40 mln kart płatniczych okazuje się, że nie zawsze można się nimi posłużyć. Klienci „bezgotówkowi” przyznają, że minimum raz w miesiącu spotykają się z sytuacją, w której nie mogą zapłacić kartą płatniczą.

Z większej dostępności terminali płatniczych skorzystają w dużej mierze klienci. Ale nie tylko. Jak wynika z badań, klienci płacąc kartą wydają więcej niż gdy płacą gotówką. Częściej też robią zakupy lub korzystają z usług w miejscach, gdzie mogą wybrać preferowaną przez siebie metodę płatności. To sprawia, że instalacja terminali płatniczych opłaca się przede wszystkim samym przedsiębiorcom!