Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Trening dla firm. Jak pracownik może skorzystać na firmowych możliwościach rozwoju?

Trening dla firm

Oprócz rozwoju marki, sprzedaży i wszystkich pojedynczych gałęzi działalności firmy, warto postawić na jednostki, czyli pojedynczych pracowników. To oni są w końcu małymi częściami wielkiej machiny, która ostatecznie przekłada się na sukces całości biznesu.

Pracownikowi w zdecydowanej większości przypadków będzie zależało na indywidualnym rozwoju, który każdy z nas realizuje na co dzień na własną rękę. Szkolenia dla firm dają możliwości, które dla pojedynczej osoby poszukującej wiedzy nie są jednak dostępne. Takie szkolenia pozwalają też odkryć przestrzenie, nad którymi można popracować, dając pracownikowi pogląd na to, jak może się dalej rozwijać.

Metody na rozwój podane jak na talerzu

Doświadczony trener okaże się osobą, która w najlepszy sposób dotrze do każdego z uczestników. Metody działania w tej przestrzeni edukacji różnią się ogromnie od tych, które znaleźć można w standardowych placówkach takich jak szkoła czy uniwersytet. W przypadku treningów mówimy o bardzo bezpośrednich działaniach, odkrywaniu własnych ambicji i kompetencjach pozwalających na lepszą organizację i radzenie sobie ze stresem.

Takie wydarzenia, dzięki nowoczesnym odkryciom techniki, przeprowadzić można zarówno stacjonarnie jak i online. Najlepsze metody komunikacji pozwalają osiągnąć tak samo skuteczne wyniki rozmów, nie naruszając pandemicznych protokołów bezpieczeństwa. Wiele firm przeszło bowiem na system pracy zdalnej, więc przeprowadzanie szkoleń w biurach nie jest w tych przypadkach możliwe.

Rodzaje szkoleń oferowanych przez najlepsze firmy

Podstawową działalność treningową można podzielić na trzy strefy, z których najczęściej korzysta się w przypadku szkoleń. Pierwszą z nich jest szeroko zakrojony wellbeing i higiena psychiczna w pracy. Firmy, szczególnie takie, które nakładają trudne obowiązki na pracowników, powinny dopilnować, by ci potrafili sobie radzić ze stresem i presją. Szczególnie widoczne było to w pierwszych fazach pandemii Covid-19, która mocno odcisnęła się na dobrostanie emocjonalnym wielu osób. To wówczas wiele firm zdecydowało się na podjęcie kroków w stronę pomocy im.

Kolejnym rodzajem szkoleń są te, które pomagają zespołowi w sprawniejszym komunikowaniu w ramach wspólnych działań. Zaburzenia komunikacyjne, czy nawet proste błędy na tym polu potrafią prowadzić do konfliktów, niesnasek i w rezultacie także opóźnienia działań projektowych. To z kolei scenariusz, który dla nikogo nie jest korzystny.

Na treningach ze specjalistami skorzystać może wąskie grono pracowników, które zarządza zespołami. Takie szkolenie dla liderów pozwoli im w sposób jasny dystrybuować zadania, dawać feedback ekipie i w sposób spokojny podejmować decyzje. Bycie liderem wiąże się ze wzmożonym obciążeniem, z którym oczywiście trzeba nauczyć się sobie radzić.

Żeby ustalić dokładny zakres szkoleń, polecamy nawiązać kontakt z doświadczonymi profesjonalistami, którzy z pewnością pomogą w nakreśleniu odpowiednich kroków. Po takiej burzy mózgów prościej będzie dostosować metody i zakres programowy do konkretnych oczekiwań firmy.