Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Jak wybrać hosting dla strony WordPress?

hosting wordpress

Prowadzenie własnego bloga lub strony firmowej – wizytówki wymaga posiadania odpowiedniego hostingu www. Tylko sprawdzone rozwiązania pozwalają na bezpieczne zarządzanie treścią na stronie, a także na przechowywanie np. danych osobowych. Chcesz wiedzieć, jaki hosting serwera dla strony WordPress będzie najlepszy? Sprawdź krótki poradnik!

 W dzisiejszych czasach otwarcie firmy wiąże się z koniecznością uruchomienia strony internetowej. Zanim to zrobisz, wybierz odpowiedni hosting serwerów, który pozwoli na sprawne funkcjonowanie serwisu przez całą dobę. Dobrym sposobem jest analiza rankingów serwerów dla WordPress, które wskazują, na jakie rozwiązania warto się zdecydować, a jakich kategorycznie unikać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting dla WordPressa?

Jest kilka istotnych kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę na etapie wyboru hostingu serwera dla WordPress. Do podstawowych elementów, które są istotne, zaliczamy:

  • cenę hostingu;
  • opłaty za ponowny wykup oraz odnowienie domeny;
  • dostęp do usług dodatkowych np. indywidualnej skrzynki e-mail;
  • opinie aktualnych klientów.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o podpisaniu umowy na hosting serwera dla strony WordPress, koniecznie sprawdź ceny rynkowe, opinie konsumentów oraz pełen zakres usług. Tylko w ten sposób postawisz na właściwego usługodawcę. Ciekawą ofertę znajdziesz na pewno na progreso.pl. To przedsiębiorstwo, które działa kompleksowo w branży IT,
a dokładnie hostingu serwerów WordPress i nie tylko. Wiele firm hostingowych kusi niskimi cenami usług. Pamiętaj, że nadmiernie niska cena często przekłada się na słabą jakość usługi.

Jaki powinien być dobry hosting serwerów?

Hosting serwera powinien być przede wszystkim dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Zanim wybierzesz konkretną opcję, sprawdź dokładne zasady współpracy. Bardzo często okazuje się, że usługodawca zmienia swoje ceny po roku korzystania z hostingu.
W Progreso masz gwarancję prostych zasad współpracy, braku ukrytych kosztów, a także możesz przetestować hosting serwera przez całe 30 dni. Najlepsze hostingi serwerów WordPress i sklepów internetowych powinny umożliwiać przede wszystkim:

  • łatwe zarządzanie zasobami serwera;
  • bezpieczne połączenie klienta z bazami danych w celu ich aktualizacji;
  • dostęp do kont poczty e-mail z wykorzystaniem protokołów POP3, IMAP oraz SMTP;
  • darmowe certyfikaty SSL;
  • kreator DNS;
  • i wiele innych opcji…

Dobrym wyborem są firmy, które pozwalają na w 100% darmową migrację obecnego serwisu na nowy hosting. Jednym z takich przedsiębiorstw jest właśnie Progreso, gdzie dostępne są wszystkie powyższe funkcjonalności i wiele więcej.

Podsumowując – jeśli prowadzisz własny biznes i chcesz zdobyć nowych klientów np. przez sklep internetowy lub bloga, koniecznie zadbaj o bezpieczny i funkcjonalny hosting serwera WordPress. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że Twoje działania marketingowe
i zainwestowane pieniądze nie pójdą na marne, a serwis będzie działać sprawnie przez 24 godziny na dobę.