Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet

Najpopularniejsze strony internetowe wg badania Gemius/PBI

najpopularniejsze strony

Gemius/PBI opublikował na początku miesiąca statystyki popularności stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Jak się okazuje, liczba internautów w miesiącu kwietniu 2019 roku wyniosła ponad 28 milionów. Poniżej prezentujemy tabelę najpopularniejszych stron internetowych według statystyk udostępnionych przez firmę Gemius/PBI.

Najpopularniejsze strony internetowe

Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych stron internetowych – domen z których korzystali użytkownicy wg badań Gemius/PBI

Google

Google.com jest niezaprzeczalnym liderem wśród portali z których korzystali internauci. Dzieje się tak za sprawą licznych usług jakie oferuje gigant. Do najważniejszych z ich, a zarazem najpopularniejszych należy wyszukiwarka Google. Domena Google.com zgromadziła ponad 25 milionów internautów, którzy wygenerowali ponad 6 miliardów odsłon ( dokładnie 6 006 486 278 ). Czas spędzony na stronie to ponad 24 minuty.

Facebook

Facebook.com to kolejna najchętniej odwiedzana domena. Ponad 21 milionów internautów odwiedziło tą stronę, generując przy tym ponad 4 miliardy odsłon. Facebook to lider także wśród portali społecznościowych w Polsce. Plasując się na drugim miejscu, domena facebook.com wyprzedza serwis youtube.com

YouTube

Najpopularniejszy portal z filmami video – YouTube.com zajął 3 miejsce w zestawieniu firmy Gemius/PBI. Jest to obecnie największa strona z filmami z różnych kategorii, teledyskami, czy relacjami na żywo. W kwietniu liczba internautów sięgnęła 19 milionów, generując przy tym 870 433 238 odsłon. Tym samy serwis YouTube wyprzedził portal onet.pl, który zajmuje 4 miejsce w zestawieniu najpopularniejszych stron internetowych.

Zobacz także: Biznes filmowy na YouTube

Onet.pl

Portal informacyjny Onet.pl to kombajn informacji, z którego w Polsce skorzystało w kwietniu ponad 17 milionów użytkowników. Strona internetowa Onet oferuje nie tylko wiadomości. Użytkownicy mogą skorzystać także z poczty elektronicznej oraz setek porad na różne tematy. Osoby wchodzące na portal Onet.pl wygenerowali ponad 1.5 miliarda odsłon, czyniąc go czwartym co do najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce.

Allegro

Portal aukcyjny Allegro.pl to najpopularniejszy tego typu serwis w Polsce. Zawiera miliony aukcji wystawionych przez internautów. Bardzo duża popularność stawia w kwietniu 2019 roku stronę na 5 miejscu zestawienia najpopularniejszych stron w Polsce. Liczba odwiedzających portal Allegro to nieco ponad 17 milionów użytkowników, którzy wygenerowali ponad miliard wyświetleń ( 1 236 745 449 ).

Wirtualna Polska

Portal Wirtualna PolskaWp.pl to 6 miejsce w zestawieniu najpopularniejszych stron w Polsce. Jej funkcjonalność jest porównywalna z portalem Onet.pl, z którym miesiąc w miesiąc toczy walkę o ranking lidera wśród najpopularniejszych stron w branży aktualności. Wirtualna Polskawp.pl zanotowała ponad 16 milionów odwiedzi, a użytkownicy wygenerowali 1 801 728 916 odsłon serwisu. Wp.pl w miesiącu kwietniu na 6 miejscu.

Google.pl

Kolejne, 7 miejsce zostało wywalczone przez portal Google.pl – 15 milionów osób odwiedzających serwis, ponad półtora miliarda odsłon. Google.pl podobnie jak Google.com to wyszukiwarka internetowa, skierowana na rynek Polski.

Wikipedia.org

W rankingu opublikowanym przez Gemius/PBI nie mogło zabraknąć encyklopedii internetowej jaką jest Wikipedia. Domena Wikipedia.org wygenerowała ponad 303 miliony odsłon. Liczba użytkowników serwisu to ponad 14 milionów osób. Tym samym portal Wikipedii wyprzedza kolejną stronę informacyjną – interia.pl

Pozostałe popularne strony internetowe

Miejsce 9 wg badania zajmuje portal informacyjny interia.pl, wyprzedzając portal ogłoszeniowy olx.pl

Od 11 do 20 miejsca znalazły się portale:
Gazeta.pl
Ceneo.pl
tvn24.pl
wyborcza.pl
money.pl
naszemiasto.pl
blogspot.com
otomoto.pl
o2.pl
filmweb.pl

Źródło: www.gemius.pl

Powiązane artykuły

“Google Next Level ‘21” – Gmail, Dysk, Arkusze – poznaj lepiej aplikacje Google dla biznesu.

teoriabiznesu.pl

Surfer SEO – Jak odnieść sukces w biznesie dzięki temu narzędziu

teoriabiznesu.pl

Google Cloud for Business – bezpłatna konferencja

teoriabiznesu.pl