Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Czy ratę kredytu we frankach rzeczywiście można zmniejszyć?

kredyt

Kilkadziesiąt lat temu bardzo popularne było branie kredytów we frankach szwajcarskich. Wpływ na takie zjawisko miało przede wszystkim to, że wiele instytucji bankowych reklamowało taki rodzaj zobowiązania finansowego, jako coś o wiele bardziej korzystnego, niż zawieranie umów kredytowych w walucie polskiej. Klienci natomiast byli wprowadzani w błąd, a informacje im przekazywane odnośnie warunków kredytowych w sposób znaczący mijały się z prawdą. Zawieranie umów kredytowych we frankach szwajcarskich prowadziły ostatecznie do tego, że kurs franka sukcesywnie rósł, a klienci mieli dość duży problem z regulowaniem terminowych swoich zobowiązań finansowych, a to prowadziło do niczego innego, jak do zadłużenia. Na szczęście w chwili obecnej coraz większe grono osób decyduje się na walkę z bankami w sądach i większość z tych osób takie sprawy wygrywa. Chodzi tutaj przede wszystkim o zmniejszenie rat kredytu, a jest to możliwe dzięki umorzeniu kredytu we frankach szwajcarskich.

Zmniejszenie raty kredytu

Zmniejszenie raty kredytu jest możliwe, dzięki jego umorzeniu. W praktyce oznacza to nic innego, jak to, że klient spłaca wyłącznie sam kapitał zaciągniętej przez siebie kwoty zobowiązania finansowego bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów wynikających z umowy. Przyczynia się to do tego, że rata kredytu w sposób znaczący maleje. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z takiego rozwiązania. Tym bardziej, że sądy stają po stronie pokrzywdzonych klientów takich instytucji bankowych. Kilkadziesiąt lat temu bardzo popularne było branie kredytów we frankach szwajcarskich. Wpływ na takie zjawisko miało przede wszystkim to, że wiele instytucji bankowych reklamowało taki rodzaj zobowiązania finansowego, jako coś o wiele bardziej korzystnego, niż zawieranie umów kredytowych w walucie polskiej.

Kto może starać się o możliwość obniżenia rat kredytu we frankach szwajcarskich?

O obniżenie rat we frankach szwajcarskich może starać się każdy klient nieuczciwej instytucji bankowej, który czuje się pokrzywdzony w tytułu zwarcia umowy z taką instytucją finansową. Obniżenie raty kredytu spowoduje, że o wiele łatwiej będzie nam spłacać zobowiązanie finansowe. Kilkadziesiąt lat temu bardzo popularne było branie kredytów we frankach szwajcarskich. Wpływ na takie zjawisko miało przede wszystkim to, że wiele instytucji bankowych reklamowało taki rodzaj zobowiązania finansowego, jako coś o wiele bardziej korzystnego, niż zawieranie umów kredytowych w walucie polskiej. Klienci natomiast byli wprowadzani w błąd, a informacje im przekazywane odnośnie warunków kredytowych w sposób znaczący mijały się z prawdą. Zawieranie umów kredytowych we frankach szwajcarskich prowadziły ostatecznie do tego, że kurs franka sukcesywnie rósł, a klienci mieli dość duży problem z regulowaniem terminowych swoich zobowiązań finansowych, a to prowadziło do niczego innego, jak do zadłużenia.

Co w przypadku, gdy bank oferuje nam ugodę?

Bank, jeżeli oferuje nam ugodę wie, że w sądzie będzie na przegranej pozycji. Dlatego warto wystąpić na drogę sądową, aby móc uzyskać z tego tytułu w pełni satysfakcjonujące rozwiązanie. W chwili obecnej coraz większe grono osób na takie rozwiązanie się decyduje. I większość z tych spraw jest wygrywana przez klientów nieuczciwych banków. O obniżenie rat we frankach szwajcarskich może starać się każdy klient nieuczciwej instytucji bankowej, który czuje się pokrzywdzony w tytułu zwarcia umowy z taką instytucją finansową. Obniżenie raty kredytu spowoduje, że o wiele łatwiej będzie nam spłacać zobowiązanie finansowe. Kilkadziesiąt lat temu bardzo popularne było branie kredytów we frankach szwajcarskich.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://kancelariafrankowicza.pl/