Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak działa kantor kryptowalut?

kantor kryptowalut

Giełdy kryptowalut nie są już jedynym miejscem, gdzie można dokonać zakupu cyfrowych walut. Obecnie coraz bardziej popularna staje się działalność kantorów kryptowalut. Sprawdź, jak działają i gdzie można je znaleźć.

Kryptowaluty są obecnie jednym z topowych tematów w świecie ekonomii. Liczne grono osób postrzega je jako alternatywę dla realnego pieniądza. Technologie tworzenia kryptowalut są regularnie rozwijane, a ich wartość na rynku sukcesywnie wzrasta. Obecnie inwestowanie w kryptowaluty jest sposobem na dywersyfikację oszczędności. Miejscem, gdzie można nabyć cyfrową walutę jest kantor bitcoin. Pozwala on na zakup i sprzedaż bitcoina oraz innych kryptowalut.

Co to są kryptowaluty?

 Kryptowaluty, w najprostszym ujęciu, to waluty w postaci cyfrowej. Nie jest z nimi powiązana żadna fizyczna forma, lecz mimo to posiadają swoją określoną wartość. Zdarza się również, że można płacić nimi za towary lub usługi. Jedynym warunkiem jest przyjmowanie przez sprzedającego płatności w kryptowalutach. Aktualnie nie są jeszcze na tyle rozpowszechnionym środkiem płatniczym, aby w całości zastąpić tradycyjny pieniądz.

Wśród kryptowalut niepodzielnie króluje bitcoin. Jest najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą, choć jej początki nie rokowały zbyt dużego sukcesu. Aktualnie cena 1 bitcoina oscyluje w granicach 200 tys. zł. Zgodnie z prognozami ekspertów rynku krypto, wartość 1 BTC do 2025 r. ma szansę sięgnąć nawet 180 tys. USD.

Gdzie kupić bitcoina? – sprawdź kantor kryptowalut

Kantor kryptowalut działa na podobnych zasadach co zwykły kantor. Za jego pośrednictwem można wymieniać kryptowaluty, takie jak bitcoin, ethereum, litecoin oraz inne. Kantory prowadzą swoją działalność zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Punkty stacjonarne występują w ograniczonej liczbie. Znajdują się najczęściej w dużych miastach, przez co nie każdy ma do nich dostęp.

Korzystanie z kantorów online jest możliwe praktycznie w każdej chwili. Procedura zakupu kryptowalut jest prosta i zbliżona do zakupu klasycznych walut. Wygląda to następująco: odwiedzasz kantor, wpłacasz pieniądze, a następnie otrzymujesz za nie kryptowaluty. Podobnie działa to w drugą stronę. Sprzedaj bitcoin i otrzymaj pieniądze na konto lub odbierz je w wybranym punkcie stacjonarnym.

Czy kantory kryptowalut są bezpieczne?

Podobnie jak w każdej innej branży, również wśród firm prowadzących działalność kantoru kryptowalut można spotkać nieuczciwych przedsiębiorców. Chcąc mieć pewność, że dany kantor btc jest bezpieczny, można go zwyczajnie zweryfikować. Najprostszym sposobem jest sprawdzenie opinii innych użytkowników. Z pomocą mogą przyjść również różnego rodzaju rankingi. Ważne jest także, żeby kantor działający online posiadał stronę z certyfikatem bezpieczeństwa.

Z pewnością należy uważać na firmy pozwalające dokonywania transakcji bez konieczności weryfikacji danych osobowych. Działalność kantorów zajmujących się wymianą kryptowalut objęta jest przepisami prawa. Jednym z obowiązków nałożonych na tego rodzaju firmy jest weryfikowanie tożsamości użytkowników. Kantory przestrzegające tych przepisów, można uznać za potencjalnie bezpieczne.

Powiązane artykuły

Encyklopedia ostrzeżeń przed oszustami – bankowe, państwowe, policyjne, dostawców usług

teoriabiznesu.pl

Koparka kryptowalut – jaką wybrać, aby zacząć zarabiać?

teoriabiznesu.pl

Kryptowaluty na minusie. Bitcoin poniżej 5 tys. dolarów

teoriabiznesu.pl