Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Kryptowaluta BitCoin poniżej 4000 $. Inne kryptowaluty na minusie

giełda kryptowaluta

BitCoin poniżej 4000 dolarów

W dniu dzisiejszym najpopularniejsza krypto waluta BitCoin zanotowała kolejne spadki. Według serwisu CoinMarketCup w ciągu 24 godzin zanotowała 15 procentowy spadek, aby zatrzymać się na 3656 dolarach za sztukę. Eksperci zapowiadają, że to nie koniec tak dużych spadków, a obiecująca kryptowaluta BitCoin ma zbliżyć się nawet do 1500 dolarów za sztukę. Niepewność inwestorów wzbudza nie do końca uregulowane prawo dotyczące cyfrowych walut. Spektakularne wzrosty niektórych kryptowalut ( nawet 4000 procent ) przyniosły w zeszłym roku dużo zysków mniejszym i większym inwestorom.

BitCoin ciągnie na dno inne kryptowaluty

Wraz ze spadkami BitCoin zauważamy straty na innych najpopularniejszych Coinach. Warto zaznaczyć, że nawet 5 procentowy spadek u BitCoina oznacza nieraz 20 procentowy spadek na innych krypto walutach.

Traci Ripple – Traci Ethereum

Druga kryptowaluta pod względem market cupu nie uchroniła się także od duzych spadków. Ripple ( XRP ) stracił aż 19 procent od wczoraj zatrzymując się w tej chwili na poziomie 0,322 dolara za sztukę.
16 procentowy spadek notuje także krypto waluta, która zdaniem niektórych miała wyprzeć BitCoina. Ethereum w tej chwili kosztuje 102 dolary za sztukę.

Inwestowanie w kryptowaluty

Przed inwestowaniem w wirtualne pieniądze ostrzegały największe instytucje w naszym kraju. Nie jest to dobra i długotrwała inwestycja. Osoby „kopiące” wirtualny pieniądz już liczą straty związane z zakupem wydajnych kart graficznych zakupionych w największym boomie.
Eksperci ostrzegają, że to nie koniec spadków, a kryptowaluty mają jedynie wartość inwestorską. Obecnie mało kto inwestuje w waluty ze względu na jej zastosowanie.

Powiązane artykuły

10 najbardziej popularnych kryptowalut na świecie.

teoriabiznesu.pl

Najpopularniejsze kryptowaluty wg coinmarketcap – TOP 100

teoriabiznesu.pl

Inwestuj w kryptowaluty z głową. Wywiad z przedstawicielem fundacji Trading Jam

teoriabiznesu.pl