Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

kredyt gotówkowy

Znalezienie najlepszego kredytu gotówkowego nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ofert kredytów gotówkowych jest wiele. A nasza zdolność kredytowa nie zawsze jest kluczowym wyznacznikiem tego, na jakich warunkach kredyt zostanie nam przyznany. Oczywiście musimy ją mieć, tak samo, jak musimy posiadać pozytywną historię kredytową. Jednak banki prowadzą swoje odrębne polityki w zakresie kształtowania kosztów kredytów. Jak zatem znaleźć najlepszy dla nas kredyt gotówkowy? Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Najlepszy kredyt gotówkowy – porównaj więcej ofert!

Kredyt gotówkowy to najwygodniejszy i najszybciej dostępny produkt finansowy, jaki oferowany jest przez banki. A jeśli na dodatek zaciągamy go w swoim banku i wnioskujemy o kredyt gotówkowy online, to faktycznie, formalności sprowadzone są do minimum. Przy pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze znajdą się na naszym koncie zazwyczaj jeszcze tego samego dnia.

I niestety, ale wiele banków wykorzystuje ograniczony czas swoich stałych klientów, którzy po prostu nie mają czasu na poszukiwanie kredytu gdzieś indziej, oferując im stosunkowo wysokie oprocentowanie, a tym samym wcale nie taki najtańszy kredyt gotówkowy. Dlatego warto zainteresować się ofertami konkurencji, bo naprawdę możemy się zdziwić tym, że dostępne tam kredyty indywidualne mogą być o wiele korzystniejsze niż w naszym banku.

Przy czym, jeśli zdecydujemy się zaciągnąć kredyt w innym banku, to nie musimy zakładać w nim konta. O tym i o wielu innych kamieniach milowych poinformuje nas pośrednik, z usług którego korzystamy.

Najtańszy kredyt gotówkowy – patrz na RRSO!

Wszystkie kredyty, niezależnie czy są to pożyczki gotówkowe, czy kredyty hipoteczne, posiadają koszty wyrażane w RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). To właśnie ten wskaźnik pokazuje nam czy dany kredyt jest tańszy, czy droższy od innego.

Zdarza się, że banki reklamują swoje kredyty gotówkowe z oprocentowaniem np. 6,89 procent, jednak okazuje się to wartością oprocentowania nominalnego w skali roku. A przy bliższym zapoznaniu się z ofertą znajdziemy RRSO wynoszące np. 15,98 procent. Różnica zatem jest bardzo duża!

Ciekawostką jest również to, że przy wyborze szybkiego kredytu gotówkowego z ratami malejącymi, gdzie przez kilka pierwszych rat nadpłacamy kapitał kredytu, możemy obniżyć całkowity koszt kredytu. Dlatego, jeśli mamy możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego z ratą malejącą, to warto z niego skorzystać.

Podsumowując, wybór kredytu gotówkowego powinien być wynikiem skonfrontowania przynajmniej kilku ofert i wybrania tej, która jest dla nas najkorzystniejsza pod każdym względem. Skupić się należy przede wszystkim na kosztach kredytu wyrażanych przez RRSO, z uwzględnieniem innych dodatkowych kosztów, jakie banki lubią przemycać pod płaszczem opłat za konto, karty kredytowe czy wymagane ubezpieczenie kredytu. I jeśli istnieje taka opcja, to warto wybierać kredyty z ratami malejącymi.

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy przez internet

teoriabiznesu.pl

Zmiana stóp procentowych, a oprocentowanie kredytów

teoriabiznesu.pl

Masz kłopot z kredytem? Poszukaj prawnika!

teoriabiznesu.pl