Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze Reklama

Nest Bank wprowadza zmiany – efekt dyrektywy unijnej PSD2

nest bank

Od dnia 14 września 2019 roku, także w Nest Banku nastąpią zmiany w sposobie logowania do konta bankowego oraz jego użytkowaniu. Jest to wynik związany z wprowadzeniem dyrektywy PSD2.

Logowanie do Nest Banku

Klienci Nest Banku zalogują się do swojego panelu transakcyjnego w niezmieniony sposób. Dodatkowo jednak wymagane będzie potwierdzenie tego faktu poprzez kod SMS lub autoryzację w aplikacji mobilnej.
Sesja zalogowania ulegnie skróceniu do 5 minut. Oznacza to, że jeśli system nie wykryje żadnej aktywności związanej z kontem, automatycznie wyloguje użytkownika z panelu transakcyjnego, tym samym przerywając sesję.

Karty płatnicze

Transakcje wykonywane w internecie przy pomocy kart płatniczych będą musiały być zatwierdzone kodem SMS lub autoryzacją w bankowej aplikacji mobilnej. Dodatkowo, podobnie jak w innych bankach płatność poniżej 50 zł może zostać zweryfikowana poprzez podanie wpisanie kodu PIN na terminalu sprzedawcy. Do tej pory płatność poniżej 50 zł dokonywana na przykład zbliżeniowo, nie wymagała dodatkowego potwierdzenia.

Aplikacje innych firm

Nest Bank informuje, że wprowadzenie wytycznych PSD2 oznacza wprowadzenie nowych aplikacji i serwisów internetowych zachęcających do skorzystania z usług, które do tej pory nie mogły być świadczone przez inne podmioty nie posiadające statusu instytucji finansowej (np. banki). Nowe usługi to:

  • AIS (ang. Account Information Service) .
  • PIS (ang. Payment Initiation Service)
  • CAF (ang. Confirmation of the Availability of Funds)

Wyżej wymienione rozwiązania wymagają autoryzacji, która dokonamy za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej.

Więcej o zmianach związanych z wprowadzeniem dyrektywy PSD2 w Nest Banku znajdziemy na oficjalnej stronie instytucji pod adresem https://nestbank.pl

Zobacz także: Santander i dyrektywa Unijna PSD2

mBank z ważnymi zmianami od 14 września. To efekt dyrektywy PSD2

Powiązane artykuły

Santander – nie działa aplikacja mobilna

teoriabiznesu.pl

Przerwy techniczne w banku Santander, Nest Banku, Credit Agricole i ING

teoriabiznesu.pl

Nest Bank – otwarta bankowość wkracza do kredytów bankowych

teoriabiznesu.pl