Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Pośrednik nie taki straszny jak go malują.

dom finansowy

Pośrednik finansowy – kto to jest i czym się zajmuje? Czy negatywne nastawienie wynika z niewiedzy? Często się słyszy, że ktoś nie pójdzie do pośrednika bo po co ma kupować coś u kogoś kto nie ma nic swojego tylko pośredniczy w transakcji? No właśnie, po co?!

Czym zajmuje się pośrednik finansowy.

Jak sama nazwa wskazuje jest to osoba która pośredniczy w jakiejś transakcji. Jest to więc osoba która ma umowę z dostawcą i pośredniczy w dostawie towaru/usługi do Klienta.

Ale czy chodzi o same pośrednictwo? Dlaczego ludzie w ogóle zgłaszają się do pośrednika?

  1. Po pierwsze jest on bardziej dostępny, przez co jest bliżej Klienta. Ma czas by wyjaśnić, omówić zalety i wady towaru.
  2. Po drugie ma dostęp do szerszej oferty, dzięki czemu nie przekazuje nam informacji o jednym produkcie (o jednym dostawcy) ale o wielu, pomaga też dobrać najlepszy produkt do naszych potrzeb. Jego wiedza na temat wielu produktów przydaje się by podjąć najlepszą decyzję.
  3. Po trzecie usługa takiego doradztwa jest dla Klienta darmowa, pośrednik otrzymuje wynagrodzenie dopiero po sfinalizowaniu transakcji, często dostając ją od dostawcy produktu.
  4. Po czwarte pośrednik finansowy jest specjalistą w swojej dziedzinie, wie na co zwrócić uwagę i w jaki sposób pozyskać dobro od dostawcy.

Pomoc profesjonalnych pośredników zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Są to często osoby z wysokim zaufaniem społecznym , które dzielą się swoją wiedzą. Skraca się też czas na zapoznanie się z ofertą – pośrednik za nas wyszukuje i sprawdza dostępne możliwości. Dobry pośrednik świetnie orientuje się w ofertach i wie gdzie ich szukać, oraz gdzie pozyskanie jest najłatwiejsze. Wg badań TNS Polska aż 85% osób zamierzających zaciągnąć kredyt uważa że pomoc pośrednika jest potrzebna. Potwierdza to fakt, że liczba sprzedawanych kredytów przez pośredników finansowych rośnie.

Czym dokładnie jest instytucja pośrednictwa finansowego?

Jest to każda instytucja finansowa – czyli przedsiębiorstwo świadczące usługi finansowe ( czyli usługi dla podmiotów posiadających oszczędności (podmioty nadwyżkowe) jak i podmiotów poszukujących środków pieniężnych (podmioty deficytowe). Zadaniem tej instytucji jest ułatwienie przepływu środków od podmiotów nadwyżkowych do podmiotów deficytowych (źródło: Wikipedia)

Czyli pośrednik finansowy oferuje produkty finansowe (kredyty, pożyczki, ubezpieczenia, itp.), lokuje środki pieniężne, itp, dla klientów indywidualnych lub przedsiębiorstw.

Pośrednicy finansowi: banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze, towarzystwa gwarancyjne, instytucje consumer finance.

Dom Finansowy Qs jest pośrednikiem finansowym istniejącym na rynku od 17 lat – najdłużej działającą instytucją consumer finance w Polsce. Nasz misja mówi o finansach godnych zaufania i takie też wartości prezentujemy w kontakcie z Klientami. W swojej ofercie mamy produkty bankowe, pozabankowe i ubezpieczeniowe 44 dostawców. Doświadczenie i szeroki wybór sprawiają, że możemy zaproponować szeroki wybór usług finansowych i dopasować go do potrzeb Klienta. Dziennie procesujemy tysiące wniosków, pomagając naszym Klientom uzyskać finansowanie swoich potrzeb i spełniać swoje marzenia. Marka jaką wypracowaliśmy na rynku przyciąga Klientów i budzi zaufanie, a to w tej branży jest najważniejsze.

Artykuł pochodzi od naszego partnera: Dom Finansowy Qs

Powiązane artykuły

Pożyczki pod zastaw nieruchomości lub auta

teoriabiznesu.pl

Firmy zadłużają się na potęgę!

teoriabiznesu.pl

Jak żyć bez długów i jak oszczędzać pieniądze?

teoriabiznesu.pl