Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Pożyczka gotówkowa (kredyt w banku) a pożyczka ratalna (online)

Pożyczka gotówkowa
Dorosłe życie stawia przed nami wiele wyzwań oraz wymaga od nas umiejętności podejmowania decyzji – czasem tych po raz pierwszy. Stojąc przed decyzją – wziąć pożyczkę czy nie – zastanawiamy się, czy to dobra decyzja.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy wzięcie pożyczki to dobra czy zła decyzja. Jak mówi stare powiedzenie wszystko jest dla ludzi – czasem tym wytrychem tłumaczymy swoje decyzje, nie mniej jednak w tym przypadku – uzyskania dodatkowej gotówki, to prawda.

W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości, że nie ma co odkładać planów na przyszłość. Jeśli brakuje nam jakiejś sumy pieniędzy warto zastanowić się skąd ją wziąć, jaka opcja jest najlepsza dla nas.

Zrób to – bez pośredników

O tym myślimy na początku, zanim zaczynamy się rozeznawać w temacie. Dlaczego, by nie pożyczyć większej kasy od kogoś z rodziny? Może rodzice są w stanie nas w ten sposób wesprzeć? Może rodzeństwu się lepiej powodzi?

Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć kilku rzeczy – formalności, odsetek i stresu związanego z terminową spłatą. Oczywiście na początku umówimy się, kiedy mniej więcej będziemy w stanie oddać zadłużenie, nie mniej jednak, jeśli spóźnimy się z miesięczną spłatą nikt nam za to głowy nie urwie.

Jednak, nie zawsze mamy taką możliwość, co wtedy?

Zrób to – offline

Wtedy możemy skierować swoje kroki do banku. Pożyczka gotówkowa to rozwiązanie dla nas. Idziemy do oddziału, mówimy na co chcemy przeznaczyć pieniądze. Konsultant pokazuje nam dostępne produkty, następnie przeliczy naszą zdolność kredytową – do tego będzie potrzebować kilku informacji – przede wszystkim wpływy na konto (najczęściej z ostatnich 3 miesięcy) oraz informację o zatrudnieniu na umowę o pracę.

Jeśli dobrze się przygotujemy wszystko możemy załatwić na jednym spotkaniu, a gotówkę otrzymamy w krótkim czasie.

Ale, co zrobić, jeśli i takie rozwiązanie nie jest dla nas?

Zrób to – online

Na szczęście świat się nie kończy na dwóch możliwościach. Jeśli z jakiegoś powodu, dwie powyższe propozycje nam nie pomogą, możemy przyjrzeć się pożyczce ratalnej, którą weźmiemy bez wychodzenia z domu. Aby mieć pewność, że produkt który wybieramy jest dobry i nikt nas nie oszuka warto skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek np. lowcachwilowek.pl – znajdziemy tam wyłącznie sprawdzone i rzetelne oferty.

Pożyczka ratalna, to możliwość dla osób, które np. nie mają stałego zatrudnienia i tym samym nie otrzymają kredytu w banku. Tutaj musimy pamiętać o dwóch rzeczach – po pierwsze odsetki, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć są wyższe niż te płacone bankowi oraz musimy mieć czystą kartę w BIKu, ponieważ zostanie to sprawdzone i może mieć wpływ na to, czy otrzymamy pieniądze czy nie.

Podsumowując

Każda z opisanych wyżej możliwości ma swoje plusy i minusy, mianowicie:

– Rodzina: plusy: brak odsetek, spokojny sen, spłata w dogodnym czasie; minusy: niewymowne spojrzenia, rzadsze odwiedziny, poczucie bezsilności.

– Bank: plusy: niskie odsetki, pieniądze szybko na koncie; minusy: dużo biurokracji, obowiązek stałego zatrudnienia.

– Pożyczka ratalna: plusy: szybka gotówka, spłacanie w ratach, brak papierów, brak obowiązku zatrudnienia na stałe; minusy: wysokie odsetki.

Tylko do Ciebie należy decyzja, a możliwości jest sporo. Jeśli zainteresował Cię temat sprawdź więcej tu: https://lowcachwilowek.pl/pozyczki-na-raty/

Powiązane artykuły

Banki obniżyły opłaty za zaświadczenia o spłacie kredytu hipotecznego

teoriabiznesu.pl

“Klik gotówka” – Nowa oferta kredytu konsolidacyjnego Banku Pekao

teoriabiznesu.pl

„Alerty BIK” za darmo przez 3 miesiące.

teoriabiznesu.pl