Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Sale konferencyjne

Jakie wymagania stawiane są przed nowoczesną salą konferencyjną?

sale konferencyjne

Czasy, kiedy sala konferencyjna była po prostu dużym, przypadkowym pomieszczeniem odeszły do historii. Dawniej konferencje odbywały się w kinach, obiektach kulturalnych i wszelkich pomieszczeniach gdzie oprócz rzędów krzeseł znajdowało się kilka prostych urządzeń typu projektor, ekran i podstawowe nagłośnienie. Współczesne obiekty konferencyjne muszą spełniać rosnące wymagania klientów i być przystosowane do specyfiki konferencji i eventów różnych branż. Ponieważ na rynku szkoleń i konferencji konkurencja jest ogromna, nie bez znaczenie jest również estetyka, atrakcyjność i możliwość ciekawych, nawet najbardziej niekonwencjonalnych aranżacji sali konferencyjnej.

Wyposażenie sal konferencyjnych to nie tylko nowoczesny sprzęt multimedialny ale również wszelkiego rodzaju systemy ułatwiające zarządzanie imprezą i ułatwiające współpracę pomiędzy jej uczestnikami. Obiekty nie spełniające takich wymagań stopniowo wypadną z rynku, jeśli nie zostaną poddane gruntownej modernizacji.

Jaka firma oferuje wyposażenie sal konferencyjnych?

Jednym z liderów w tym segmencie jest avnext.pl. Zajmuje się kompleksowym wyposażeniem sal konferencyjnych. W przypadku nowo powstających obiektów wszystkie elementy wyposażenia konsultowane są z architektami i firmą odpowiedzialną za budowę. Avnext.pl może również zainstalować wyposażenie w istniejącej sali konferencyjnej lub zająć się jego modernizacją. Firma zajmuje się zarówno projektem, montażem jak i wdrożeniem i uruchomieniem wyposażenia. Szkoli personel obiektu i gwarantuje pełny serwis – czasowe przeglądy i naprawy. Avnext.pl ma na swoim koncie wiele zakończonych sukcesem projektów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce.

Co wchodzi w skład wyposażenia sal konferencyjnych?

Oprócz tradycyjnego nagłośnienia i systemów projekcyjnych są to ruchome ściany video, elektroniczne, interaktywne flipcharty. Wszystkie te elementy mogą być aranżowane za pomocą skomplikowanej mechaniki sterowanej z poziomu komputera. Do tego dochodzi oświetlenie dopasowane do specyfiki eventu. Najnowszymi zdobyczami techniki w dziedzinie wyposażenia sal konferencyjnych są projektory hologramów, a także zaawansowane systemy umożliwiające pracę i współpracę uczestników konferencji na swoich stanowiskach. Specjalne oprogramowanie może również rejestrować uczestników.
Przykładem nietypowego, specjalistycznego wyposażenia może być system do przeprowadzania aukcji.