Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Startupy

Polchat.pl wznawia działalność

Strona główna polchat

Okres pandemii pokazał nam jak ważnym środkiem kontaktu jest sieć internetowa. We współczesnym internecie mamy masę możliwości kontaktu. Mamy portale społecznościowe, fora, komunikatory ,ale czat ma swój osobliwy urok dający ludziom możliwość rozmowy bezpośredniej, w większym gronie, ale i rozmowy jeden do jednego. To nieco starsze pokolenie z sentymentem wspomina czasy, gdy jedną z głównych możliwości porozmawiania z ludźmi w sieci były czaty. Dzięki nim swojego czasu nawiązało się wiele przyjaźni które przetrwały lata i trwają do dziś. Ba! Bywały i sytuacje,gdzie za pośrednictwem czatu poznało się wiele par które zakończyły się ślubem. Troszkę z sentymentu postanowiliśmy wrócić do tamtych czasów. Niektórzy twierdzą,że „ to se ne vrati”,ale mu wierzymy w to,że choć w części uda nam się odbudować starą społeczność , a także przyciągnąć nowych użytkowników spragnionych kontaktu z ludźmi.

Może teraz coś o naszym czacie

Jest to zupełnie nowy czat wykorzystujący starą domenę do której uzyskaliśmy prawo. Uważamy,że korzystając ze starej domeny przyciągniemy choć część użytkowników bywających gośćmi poprzedniego czatu. Czemu nam na tym zależy? Bo stary polchat miał swój osobliwy klimat . Miał netykietę nad przestrzeganiem której pieczę trzymało grono odpowiedzialnych administratorów i chcielibyśmy wrócić do tego co stare, dobre i sprawdzone . Jak wszędzie zdarzały się przypadki chamskich zachowań,ale ścierane były one w zarodku, a na co dzień rozmawiać można było przyjemnie i spokojnie.
Czat budujemy od podstaw więc daleko mu jeszcze do ideału,ale pracujemy cały czas nad jego udoskonaleniem i z dnia na dzień pozbywamy się błędów które wychodzą podczas użytkowania.

Strona główna jest jeszcze bardzo prosta ,ale docelowo chcemy ją kompletnie zmienić, więc prosimy zbyt mocno się do niej nie przyzwyczajać. Chcemy by miała o wiele więcej możliwości, być może zawierać będzie fora , zmienimy na pewno szatę graficzną . W trakcie działania czatu podejmiemy decyzję co jeszcze chcielibyśmy na niej umieścić i jak zmienić nasz czat, tak by był jak najbardziej przyjazny użytkownikom.

pokoj czatu na pochat

Jak działa nasz czat

Jest możliwość wejścia na czat jako „gość”, lub zarejestrować nick i wchodzić na tak zwanej „stałce”. Stałe nicki mają możliwość ustawienia sobie avatara. Po wejściu na czat po prawej stronie użytkownik widzi zakładki pokazujące osoby obecne w pokoju w którym aktualnie się znajduje, listę pokoi, i grono znajomych przez których został zaproszony i których on zaprosił. . Mamy też na naszym czacie możliwość korzystania z kamerek. Można nadawać publicznie, prywatnie, lub zadzwonić 1:1 za pomocą wideo-rozmowy. Mamy nadzieję,że możliwości te uatrakcyjnią czat i przyciągną użytkowników.

Z czatu można korzystać za pomocą strony polchat.pl ,ale dostępna jest też aplikacja na androidy do pobrania w sklepie play (link do znalezienia na naszej stronie)

Przed nami jeszcze wiele pracy. Mamy świadomość,że czat nie zaludni się z dnia na dzień. Wiemy,że potrzeba czasu, by go dopracować, przyciągnąć ludzi i wypracować atmosferę która będzie odpowiadała użytkownikom na tyle, by zechcieli nie tylko zajrzeć, ale spowoduje to,że będą chcieć do nas wracać. Czat to ludzie którzy go budują i mamy wielką nadzieję,że przyciągniemy takich , którzy pomogą nam go stworzyć od podstaw.

Być może i jesteśmy „dinozaurami” w świecie komunikacji internetowej,ale mamy nadzieję,że znajdzie się grupa sympatyków i nasz „ jurassic world” niebawem zapełnią wesołe pogawędki zapaleńców czatownia .
PolchatTeam

Strona internetowa: Polchat.pl