Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Adresowanie kopert, czyli jak zaadresować i wysłać list

adresowanie kopert

Wysyłając list, na przykład biznesowy, lub jakąkolwiek kopertę, nieraz zastanawiamy się jak to zrobić. W tym artykule sprawdzimy, jak wysłać list oraz gdzie wpisać nadawcę, a gdzie odbiorcę. Aby nasza przesyłka biznesowa dotarła do odbiorcy na przykład naszego klienta, musimy nakleić także znaczek pocztowy.

Jak zaadresować list

Adresowanie kopert jest prostą czynnością. Przed zaadresowaniem listu, musimy poznać adres naszego odbiorcy do którego chcemy go wysłać. Może to być zarówno firma jak i osoba prywatna.

Adres nadawcy

adres nadawcyCo to jest adres nadawcy? Jak sama nazwa wskazuje, jest to adres osoby nadającej list. Jest on konieczny, a przydaje się na przykład w wypadku niedoręczenia listu do odbiorcy. Dzięki poprawnemu wypełnieniu tego pola, Poczta Polska zwróci nam taka przesyłkę. Adres nadawcy wpisujemy lewym górnym rogu koperty. Wysyłając list ( kopertę ) do innego kraju warto zaznaczyć także z jakiego kraju go nadajemy. W tym przypadku należy wpisać Polska lub Poland.

Adres odbiorcy

Czym jest i gdzie należy wpisać adres odbiorcy? Jest to najważniejsze pole na naszym liście. Nie ważne czy nasza koperta dotrze do firmy, czy do osoby prywatnej, adres odbiorcy wpisujemy zawsze w to samo pole. Jest to prawy dolny róg koperty. Watro zadbać także o poprawne wypełnienie pola jakim jest kod pocztowy. Jeżeli nie znamy dokładnego kodu, możemy w tym celu sprawdzić strony internetowe omawiające zagadnienia kodów pocztowych i przypisanych do nich miast, lub zapytać w najbliższej placówce Poczty Polskiej.adres odbiorcy

Przykłady adresu nadawcy i odbiorcy:

Nasz adres nadawcy lub odbiorcy powinien wyglądać następująco:
Nazwa firmy ( lub imię i nazwisko )
Ulica i nr domu
Kod pocztowy i Miasto
Kraj

Znaczek pocztowy

znaczek pocztowyOstatnią czynnością, która musimy wykonać, aby nasza przesyłka dotarła do odbiorcy, jest naklejenie znaczka pocztowego. Należy w tym celu dowiedzieć się, ile kosztuje nadanie takiego listu i nakleić znaczek pocztowy odpowiadający tej wartości.

Gdzie nakleić znaczek pocztowy na kopercie? Jego miejsce jest w prawym górnym rogu naszego listu.

Powiązane artykuły

eSkrzynka – Poczta Polska zeskanuje list polecony i prześle go elektronicznie

teoriabiznesu.pl

WER Warszawa, Komorniki i inne Węzły Ekspedycyjno-Rozdzielcze

teoriabiznesu.pl

Poczta Polska – ostrzeżenie przed oszustami i odbiór paczek z aplikacją mObywatel

teoriabiznesu.pl