Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet Reklama

Poczta Polska – ostrzeżenie przed oszustami i odbiór paczek z aplikacją mObywatel

poczta polska

Poczta Polska na swojej stronie internetowej poinformowała o sygnałach, które otrzymuje od klientów, a dotyczą one fałszywych wiadomości e-mail. Dodatkowo instytucja poinformowała o możliwości odbioru przesyłek przy użyciu aplikacji mObywatel.

Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską

Poczta Polska informuje swoich klientów, że oszuści rozsyłają nieprawdziwe wiadomości, dotyczące na przykład informacji o quizie, w którym można wygrać telefon komórkowy. W okienku nadawcy widnieją dane firmy, a załączniki zawarte w wiadomości mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Przestrzegamy przed otwieraniem podejrzanych załączników, oraz wiadomości których się nie spodziewamy. O tym jak bezpiecznie korzystać z poczty elektronicznej pisaliśmy na naszej stronie w poprzednim artykule. Powyższe ostrzeżenie może dotyczyć także logowania się za pomocą odsyłaczy zawartych w wiadomościach.

Odbiór przesyłek z aplikacją mObywatel

Poczta Polska poinformowała swoich klientów o możliwości odbioru przesyłek za pomocą aplikacji mObywatel. Dotyczy to przesyłek pocztowych takich jak listy, paczki, w tym usługi kurierskie. Usługa działa od wczoraj tj 23 kwietnia i nie będzie miała zastosowania, jeżeli będziemy chcieli skorzystać z usług finansowych świadczonych w Poczcie Polskiej, na przykład w wypadku przekazu pocztowego, usług bankowych i ubezpieczeniowych.

źródło i foto: Poczta Polska

Powiązane artykuły

DasCoin na celowniku CBŚ – Uważaj na kryptowaluty

teoriabiznesu.pl

OLX wprowadza zmiany w regulaminie. Chodzi o przesyłki i płatności

teoriabiznesu.pl

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”

teoriabiznesu.pl