Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak wynająć namiot handlowy? Na co zwrócić uwagę?

namioty weselne

Namiot handlowy, czy też reklamowy przydaje się podczas wielu sytuacji. Wynajęcie takiego namiotu powoduje, że zarówno ludzie, jak i obiekty znajdujące się pod nim będą chronione przed zmiennymi warunkami pogodowymi, takimi jak deszcz, wiatr czy intensywne promienie słoneczne. To idealne rozwiązanie pozwala organizować wydarzenia takie jak wyprzedaże, targi, akcje promocyjnie przez cały rok kalendarzowy. Oprócz tej funkcjonalności, namiot spełnia również funkcje wizualne i reklamowe. Szeroki wybór sprawia, że namioty można indywidualnie dopasować do własnych preferencji. Zwracają na siebie uwagę, umieszczenie baneru lub hasła nad wejściem przykuwa wzrok uczestników. Ważną kwestią jest też ta, że wynajem namiotów pozwala ograniczyć koszty organizacji wydarzenie, pozwala to bowiem wyeliminować konieczność zakupu własnego. Jednak, by wynajem namiotów przebiegł bez zastrzeżeń i przyniósł oczekiwany rezultat, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Jak wynająć namiot?

Na rynku istnieje wiele firm wypożyczających namioty. Jednak nie wszystkie oferują wysokiej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Producentem dobrej jakości namiotów jest choćby Vitabri, gdzie wynająć namiot można nie tylko na kameralną imprezę firmową, ale także na wydarzenie masowe. W ofercie dostępnych jest ponad 100 namiotów, różniących się wielkością, stylem wykonania, dostępne są w kolorze białym lub czarnym. Dobrym wyznacznikiem profesjonalizmu danej firmy są certyfikaty, nie tylko na konstrukcje, ale również na materiały; Vitabri takie właśnie posiada. Kolejną adekwatną miarą jakości, takim swoistym papierkiem lakmusowym, są opinie innych. Recenzje można znaleźć przede wszystkim w internecie. Wiadomo, że zadowolenie użytkowników przekłada się na zainteresowanie daną firmą, pozytywne opinie to najlepszy sposób reklamy od zawsze. Dowiesz się więcej na stronie www.vitabri.pl/wynajem-namiotow-ekspresowych.

Na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się wypożyczyć namiot, pomyśl o potrzebach. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, pierwsze dotyczy pożądanej wielkości namiotu. A może potrzebne będzie więcej namiotów niż jeden? Warto to wszystko zaplanować, zanim rozpocznie się poważne poszukiwania. Kolejnym ważnym dylematem jest to, co jest ważniejsze: cena czy wysoka jakość. Są bowiem dobre, tanie namioty wykonane z PE; ale są też te wyższej klasy (wykonane z PVC) o podwyższonej funkcjonalności, np. ognioodporne. Warto jednak pamiętać, że materiał PVC jest znacznie cięższy, co może generować problemy z transportem. Stelaż też jest newralgicznym elementem, zapewnia bowiem stabilność konstrukcji. Wytrzymałość całej konstrukcji zwiększa dodatkowo rama podłogowa i dobre mocowanie poszczególnych elementów. Dobrym pomysłem jest też zastanowienie się, czy potrzebna będzie tylko konstrukcja z dachem, czy też ze ściankami. Ciekawą opcją są okna w ścianach namiotu, pozwalające na dostęp naturalnego światła do wnętrza pomieszczenia.

Ok, namiot wypożyczony… ale co dalej?

Gdy namiot już wypożyczony, trzeba ustalić kwestie logistyczne. Mianowicie – czy odbiór namiotu będzie osobisty, czy też wybieramy opcję z dostawą. Dobrze pamiętać, że nieraz koszt samodzielnego transportu i związane z tym trudności mogą przewyższać cenę transportu, który gwarantuje firma wynajmująca. Wynajem namiotów wiąże się z tym, że trzeba je rozstawić, zaś po skończonym wydarzeniu – rozmontować. Wiele firm oferuje takie usługi, doświadczeni specjalisci wykonują takie rzeczy w czasie nieporównywalnie szybszym niż ludzie nieobeznani w temacie. By oszczędzić sobie stresu związanego z przypadkowym uszkodzeniem podczas montażu, z brakiem czasu na tę czynność – warto skorzystać z tej opcji.

Na jakie okazje przyda się taki namiot?

Wynajem namiotów to rozwiązanie w wielu sytuacjah. Począwszy od spraw związanych z pracą, na tych prywatnych kończąc. Namiot przyda się podczas imprezy firmowej świeżym powietrzu, ale również podczas weekendowych akcji sprzedażowych. Namiot przyciągnie wówczas potencjalnych klientów. To również opcja w przypadku imprez rodzinnych czy spotkań z przyjaciółmi. Większa ilość osób wymaga większej powierzchni – namiot to rozwiązanie. Podczas wielu imprez firmowych wynajem namiotów sprawdził się wyśmienicie; w obecnych czasach estetyczne i funkcjonalne namioty stają synonimem wygody, pomysłowości i klasy.