Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

LG uhonorowane przez Consumer Technology Association

LG uhonorowana CES 2021

Konkurs CES Innovation Awards jest organizowany i prowadzony przez stowarzyszenie Consumer Technology Association. Odbywa się każdego roku i obejmuje 28 kategorii elektroniki użytkowej. Jego misją jest wyróżnianie produktów, które wyróżniają się designem i innowacjami technologicznymi. Grono konkursowego jury składa się z branżowych ekspertów, przedstawicieli mediów, inżynierów i projektantów, którzy oceniają walory techniczne, wzornictwo, estetykę, funkcjonalność oraz atrakcyjność dla użytkowników urządzeń.

LG OLED i lodówka LG InstaView otrzymały prestiżowe wyróżnienia

Stowarzyszenie Consumer Technology Association nagrodziło LG Electronics za wielkie osiągnięcia technologiczne i designowe, wręczając firmie nagrody CES® 2021 Innovation Awards. Ta edycja konkursu była najowocniejsza w historii LG – firma zdobyła wiele wyróżnień, jednak najcenniejszym było zdobycie tytułu Best of Innovation Awards przez telewizor LG OLED i lodówkę LG InstaView Door-in-Door. To już ósmy raz z rzędu, gdy produktu wychodzące spod szyldu LG zdobywają nagrodę dla najbardziej innowacyjnych urządzeń. Wcześniej oprócz telewizorów LG OLED były to soundbary, sprzęt AGD i smartfony klasy premium.

Nagrodzone produkty RTV i AGD

Tym razem telewizory LG zostały wyróżnione nagrodą CES Best of Innovation Award w kategorii sprzętu gamingowego. Stworzony przez firmę telewizor OLED gwarantuje domową rozrywkę na najwyższym poziomie, zapewniając najgłębszą czerń, nieskończony kontrast oraz najbardziej realistyczne kolory. Natomiast nagrodzona lodówka InstaView Door-in-Door w idealny sposób łączy ze sobą elegancki design z funkcjonalnością. Unikalny szklany panel umożliwia wgląd do zawartości wnętrza chłodziarki bez potrzeby otwierania drzwi. Jest także wyposażona w stworzoną przez LG innowacyjną funkcję rozpoznawania głosu, co pozwala na otwieranie drzwi lodówki poprzez wypowiedzenie zaledwie jednego polecenia. Wyróżnienie CES 2021 Innovation Awards zostały przyznane również nowym produktom AGD – WashTower, urządzenie które łączy pralkę i suszarkę, zachowując przy tym ich dużą pojemność co pozwala na zaoszczędzenie powierzchni podłogi;  odkurzacz LG CordZeroThinQ oraz oczyszczacz powietrza LG PuriCare.

Najlepsze smartfony LG?

Do grona uhonorowanych przedmiotów należą także urządzenia mobilne. Jednym z nich jest przełomowy LG WING z obracanym ekranem oraz obsługą 5G. Wyposażono go w 6,8 calowy wyświetlacz P-OLED FullVision oraz ekran OLED o przekątnej 3,9 cala, który ujawnia się po obróceniu wyświetlacz o 90 stopni. Jest to pierwsze urządzenie, które zostało opracowane w ramach Explorer Project firmy LG. Nagrodę otrzymał także smartfon LG VELVET z wyświetlaczem OLED Cinematic FullVision 6,8 cala, który posiada trzy aparaty i korzysta z transmisji danych w sieci 5G.

Źródło: Materiały prasowe LG

Powiązane artykuły

Te gadżety pomogą Ci uwolnić się od domowych obowiązków

teoriabiznesu.pl

LG wkrótce zaprezentuje nowe AGD na Targach CES

teoriabiznesu.pl

LG i ASSA ABLOY planują stworzenie drzwi zawierających wyświetlacz OLED

teoriabiznesu.pl