Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

LG i ASSA ABLOY planują stworzenie drzwi zawierających wyświetlacz OLED

LG i ASSA ABLOY - drzwi z ekranem

LG Electronics zawarło współpracę z firmą ASSA ABLOY Entrance Systems, która należy do światowych liderów z zakresu produkcji oraz serwisowania dobrze nam znanych automatycznych wejść do obiektów mieszkalnych, przemysłowych i handlowych. Umowa zawarta pomiędzy gigantami dotyczy prac nad pierwszymi na świecie drzwiami z wbudowanym przezroczystym wyświetlaczem OLED. To przyszłościowe i innowacyjne rozwiązanie stworzy nową interaktywną przestrzeń reklamową i nie tylko.

LG Electronics rozpoczyna współpracę z firmą ASSA ABLOY

Nowy produkt będzie składał się z połączenia przezroczystego wyświetlacza komercyjnego OLED (model 55EW5G), zintegrowanego systemu SuperSign do zarządzania treściami oraz szklanych, automatycznych drzwi przesuwanych firmy wywodzącej się ze Szwecji ASSA ABLOY Entrance Systems. Zastosowanie tych drzwi pozwala na wygodne, bezdotykowy dostęp do budynków lub wydzielonych obszarów, a także daje nowe możliwości na przywitanie klientów, prowadzenia wewnętrznej komunikacji z pracownikami czy dyskretnego dostarczania treści marketingowych i reklamowych.

Technologia WRGB

Wykorzystując technologię WRGB firmy LG samoświecące piksele matrycy OLED pozwalają na uzyskanie obrazu o idealnie odwzorowanych kolorach, niepowtarzalnej jasności oraz wysokim kontraście. Przezroczysty OLED LG jest dostosowany do rozbudowywania, co umożliwi łatwe dopasowywanie go do wielu rodzajów stref wejściowych. Dodatkowo przestrzeń za przezroczystym panelem jest przejrzysta, dzięki czemu drzwi tworzą harmonię z otoczeniem, przy tym samym wyświetlając użyteczne informacje, bądź reklamy. Stworzenie solidnej konstrukcji z hartowanego szkła połączonej z automatycznymi drzwiami przesuwanymi firmy ASSA ABLOY Entrance Systems daje gwarancje znakomitej trwałości oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Firma LG, która zajmuje czołową pozycję na rynku wyświetlaczy komercyjnych nowej generacji, oraz ASSA ABLOY Entrance Systems, światowy lider w dziedzinie automatycznych drzwi przesuwnych, współpracują, tworząc fascynujące, nowe, cyfrowe otoczenie. Nasze dotychczasowe przezroczyste panele OLED o dużej przekątnej są dostępne na całym świecie. Udowodniły one, że wyświetlacze OLED są bardzo skutecznym nośnikiem, natomiast ten najnowszy wynosi ich możliwości na jeszcze wyższy poziom
– Paik Ki-mun, wiceprezes oraz szef pionu biznesowego Information Display w dziale Business Solutions LG Electronics.

 

Innowacje są fundamentem wszystkich naszych działań. Jestem ogromnie dumny, że wraz z firmą LG możemy zaoferować rewolucyjny produkt, jakim są nowe drzwi przesuwne z wbudowanym przezroczystym panelem OLED. Ze względu na szerokie możliwości dostosowywania do potrzeb danej marki oraz doświadczeń odbiorców, to fantastyczne rozwiązanie pomoże naszym klientom zająć czołowe pozycje w swoich branżach
– Christopher Norbye, wiceprezes i szef działu Entrance Systems firmy ASSA ABLOY.

Opracował: Jakub Baj

Powiązane artykuły

LG wkrótce zaprezentuje nowe AGD na Targach CES

teoriabiznesu.pl

LG uhonorowane przez Consumer Technology Association

teoriabiznesu.pl